Hansson hakemliği bırakacakmış

2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerindeki Fransa-İrlanda maçının hakemi Martin Hansson'un hakemliği bırakmayı bile düşündü belirtildi

Hansson hakemliği bırakacakmış

İsveçli hakem Hansson, Fransız futbolcu Thierry Henry’nin eliyle düzelttiği topun, Gallas tarafından gole çevrilmesiyle 1-1 sona eren maçın ardından, işinden ayrılmayı düşündüğünü, ancak daha sonra "Times gazetesinde" gördüğü bir grafiğin fikrini değiştirdiğini söyledi.

Gazetede yayımlanan ve İsveç gazeteleri tarafından da dikkat çekilen bu grafik, "yetkililerin maçta bulundukları pozisyonlardan, Henry’nin elle müdahalesini görmelerinin mümkün olmadığını" ortaya koyuyordu.

Times gazetesi, Hansson’un maçla ilgili "Benim hatam olmadığını, aldığım onca destekten sonra anlıyorum. İrlanda için büyük sonuçlar doğuran, şanssız bir durumdu. Ancak bu, hakemlerin hatası değildi" sözlerine de yer verdi.

TARTIŞMALI GOL

Tartışmalı maçta Fransa, maçın büyük bölümünü 1-0 yenik götürürken, uzatma dakikalarında Thierry Henry’nin elle topu düzelttiği pozisyon sonucu Gallas’ın attığı golle durumu 1-1 beraberliğe getirmişti. Böylece İrlanda kupadan elenirken, Fransa Güney Afrika vizesini son dakikada almıştı.