Harem Otogarı'nda eylem

Harem Otogarı'nda eylem

Bayram tatili için yakınlarının yanına gitmek için Akhisar ve As Tur Turizm'den bilet alan Ankara ve İzmir yolcusu yaklaşık 100 kişi, kendilerine otobüs tahsis edilmediğini öğrenince Harem Otogarı'nda oturma eylemi yaptı. Yaklaşık 5 saat bekleyen vatandaşlar polisin ayarladığı minibüslerle gönderildi.

Gece Harem Otogarı'na gelen yaklaşık 100 kadar Ankara ve İzmir yolcusu bilet aldıkları firmaların kendilerine otobüs tahsis etmediğini öğrenince firma yetkililerini aramaya başladı. Fakat yolcular firmadan kimseye ulaşamadı. Yardım istedikleri polis ekipleri de geçikince vatandaşlar çareyi eylem yapmakta buldu.

Otogar girişine oturan vatandaşlar yolcu indirmek için gelen otobüslere izin vermedi. Polisin olay yerine gelmesiyle vatandaşlar ve polis arasında da tartışma yaşandı. Bu arada korsan taşımacılık yapan bir grup, yolcuları belli bir miktar karşılığı taşımayı teklif edince yolcular ile korsan taşımacılar arasında da tartışma çıktı.

Polisler firma yetkililerini arayarak olayla ilgili bilgi aldı. Daha sonra vatandaşlar otogara getirilen minibüslerle Ankara ve İzmir'e gönderildi.

DHA