Harvard'dan Hathaway'e ödül

Harvard Üniversitesi'nin, sinema sektörüne katkıda bulunan isimlere verdiği 'Hasty Pudding Tiyatro Ödülü'ne, Anne Hathaway layık görüldü

Harvard'dan Hathaway'e ödül

Massachusetts Eyaleti'nin başkenti Boston ile Cambridge’de bulunan üniversitenin Hasty Pudding Tiyatrosu tarafından yılın kadını seçilen Anne Hathaway, 28 Ocak’ta düzenlenecek törende ödülünü aldıktan sonra, Harvard Square’de, üniversite öğrencilerinin de katılacağı bir yürüyüşe önderlik edecek.

Türk sinemaseverlerin, Acemi Prenses (The Princess Dairy), Şeytan Marka Giyer (The Devil Wears Prada), Brokeback Dağı (Brokeback Mountain), Aşkın Kitabı (Becoming Jane), Yolcular (Passengers), Gelinlerin Savaşı (Bride Wars), Sevgililer Günü, (Valentine’s Day) ve Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland) gibi filmlerden tanıdığı Anne Hathaway, 2009 En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday olmuştu.

Her yıl bir aktör ya da aktriste verilen ve puding kabı şeklindeki tasarımıyla da dikkat çeken ödülü geçen yıl Reneee Zellweger ile James Franco’ya verilmişti.

Ödülü kananlar arasında Catherine Zeta Jones, Tim Robbins, Scarlet Johansson,Halle Berry, Sarah Jessica Parker, Richard Gere, Katharine Hepburn, Susan Sarandon, Julia Roberts, Anthony Hopkins, Robert De Niro ve Harrison Ford gibi ünlü adlar bulunuyor. Nafiz ALBAYRAK/NEW YORK (DHA)