HAS Parti'de kongre hazırlığı...

Pazartesi, 22 Kasım 2010 - 13:45

HAS Parti'de kongre hazırlığı...

HAS Parti’nin Kongre Tertip Komitesi Başkanı Şeref Malkoç, 28 Kasım Pazar günü gerçekleştirecekleri büyük kongrede partilerine birçok belediye başkanı ve siyasetçinin katılacağını, bunlar arasında sürpriz isimlerin de olacağını bildirdi.

Malkoç, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bir partinin seçimlere katılabilmesi için 40’ın üzerinde ilde örgütlenmesi ve büyük kongresini yapması gerektiğine işaret etti.

Genel seçimlerin gelecek yıl, 5 ya da 12 Haziran tarihlerinde yapılacağını tahmin ettiklerini ifade eden Malkoç, bu doğrultuda 55 ilde teşkilatlanma çalışmalarını ve kongre hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Malkoç, kongre için internet üzerinden 1 milyon kişiye davetiye gönderdiklerini, ulusal medyanın yanı sıra onlarca yerel gazete, televizyon ve radyo üzerinden duyuru yaptıklarını anlattı.

Kongre masraflarının kurucular kurulu üyelerinin bağışlarıyla karşılanacağına dikkati çeken Malkoç, "Türk siyasi tarihinde iz bırakacak bir kongre olacak" dedi.

Malkoç, konuşmasının ardından, bir gazetecinin "Kongrede partinize yeni katılımlar, sürpriz isimler olacak mı?" sorusuna, "Kongrede, birçok belediye başkanı ve siyasetçi partimize katılacak, sürpriz isimler de olacak" yanıtını verdi.