Hasan Iğsız'ın oğluna 'kayıt'tan hapis

Ergenekon Davası'nda 30 Mayıs 2013'de babası Hasan Iğsız'ın son savunmasını anahtarlık şeklindeki kamerayla duruşma salonunda görüntü kaydettiği iddia edilen Hüseyin Hakan Iğsız hakkında dava açıldı

24 Kasım 2013, Pazar 13:10
A A

İddianamede, Silivri Cezaevi kampüsü içerisindeki duruşma salonunda Hasan Iğsız’ın savunmasını yaptığı sırada seyirciler arasında bulunan Hüseyin Hakan Iğsız’ın elinde bulunan anahtarlık biçimindeki kayıt cihazı ile kayıt yaptığının tespit edildiği anlatıldı.

İddianamede Hakan Iğsız’ın ’Ses veya görüntülerin kayda alınması’ suçundan 6 ay kadar hapsi istendi. İddianameyi, Silivri 1. Sulh Ceza Mahkemesi kabul etti. Hakan Iğsız önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

"SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

30 Mayıs’da şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Hüseyin Hakan Iğsız’ın savcılıkta "İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan davada babam ağırlaştırılmış müebbetle yargılanmaktadır. Babamın son savunması benim için kişisel bir önem taşımaktadır. Bu nedenle insani duygularla kayıt işlemini gerçekleştirdim. Bunu dışarı sızdırmak gibi bir kastım yoktu. Suç olduğunu da bilmiyordum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

Duruşmada, tutuklu sanık emekli Orgeneral Hasan Iğsız’ın oğlu Hüseyin Hakan Iğsız’ın anahtarlık şeklindeki kamerayla salonda görüntü kaydettiğini belirleyen Mahkeme Heyeti, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;