Hastanede de vuracaklardı

İbrahim Tatlıses'e saldırıyla ilgili gözaltına alınan bir kişinin bilgisayarından hastanenin krokileri çıktı

22 Mart 2011, Salı 12:58
A A

İbrahim Tatlıses'in, Maslak Acıbadem Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Hastanede dün bavul gerilimi yaşandı. Soğuk hava nedeniyle kimsenin oturmadığı kafeteryaya, çantayla gelen bir vatandaş görevlilerin dikkatini çekti.

>> OPERASYONUN PERDE ARKASI

Yemek için içeri giren şahıs, çantayı dışarıda bırakınca polis ve görevliler harekete geçti. Sahibinin GBT'sine bakıldı. Vatandaş, 'Urfa'dan geldim, aileyi tanıyorum' dedi. Aileyle görüşüldü, kişinin tanıdık olduğu anlaşıldı, ancak kimlik tespiti için emniyete götürüldü.

İBO'NUN ODASINA KADAR DETAYLI ÇİZİMLER

Olayın PKK bağlantısına ilişkin gözaltına alınan ve Kuzey Irak'tan geldiği belirlenen N.Ş.'nin bilgisayarından sanatçının tedavi gördüğü hastanenin krokileri çıktı. Tatlıses'in odasına kadar detaylı çizimler yapılmış, hastanenin güvenlik durumu hakkında notlar tutulmuş. Google Earth'ten de görüntüler indirilmiş.

Önceki gün tutuklanan azmettirici Abdullah Uçmak'ın evindeki bir ilaç kutusunda, PKK bağlantılı avukat R.M.'nin mail adresi ve telefon numarasının yazılı olduğu tespit edilmişti. R.M.'ye, saldırıdan 2 gün sonra gelen maillerde Tatlıses, 'AK Parti'ye yakınlaştığı' için ihanetle suçlanmış 'Nihat arkadaş, yarım kalan işi halletsin' ifadesi yer almıştı. R.M.'nin bu mailleri de BDP İl binasındaki bilgisayardan okuduğu öğrenildi.

TERÖR İZİNE 4 TUTUKLAMA

Saldırının PKK bağına ilişkin gözaltına alınan avukat R.M. ile 3 kişi tutuklandı...  Olay sonrası, Uçmak ekibinin dışında 9 kişi de gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 4'ü serbest kaldı. Avukat R.M. ile 4 kişi 'terör örgütü üyeliği' suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. R.M. ile 3 kişi tutuklanak cezaevine gönderildi. Eylem hazırlığında olduğu iddia edilen grubun, takip altında olduğu, saldırıya ilişkin bağlantı sonrası gözaltına alındıkları öne sürüldü. 

Vali Hüseyin Avni Mutlu 'Bağlantılar üzerinde titiz çalışıyoruz. Tüm detaylarını çözeceğiz' dedi.

Sen de iyi olacaksın patronSİLAHLI saldırıda Tatlıses'le birlikte yaralanıp önceki gün taburcu olan Buket Çakıcı dün 10 yıldır yanında çalıştığı patronunu görmek için hastaneye döndü. Sağlık durumunun iyi olduğu gözlenen Çakıcı'ya ablası ve koruma görevlileri eşlik etti. 2 koruma bir an olsun Çakıcı'nın yanından ayrılmadı. Ziyaret sonrası kontrolden geçen Çakıcı, yine ablası ve korumalarıyla hastaneden ayrıldı.

(AKŞAM)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;