Hatay'a uçaksavar mermisi düştü

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde Suriye sınırına yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki meraya uçaksavar mermisi düştü. Çobanların hayvan otlattığı sırada meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmadı

25 Kasım 2012, Pazar 18:51
A A

Bugün saat 16.30 sıralarında TİGEM’e ait meraya bir uçaksavar mermisi düştü. Yaklaşık 15 santimetre uzukluğundaki uçaksavar mermisi toprağa saplandı.

Olayın görgü tanığı iki çoban, hemen güvenlik güçlerine haber verdi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri, bölgede incelemeler yaptı.

Geçen 20 Kasım’da da Reyhanlı ilçe merkezindeki sebze hali ve yakınındaki yola iki uçaksavar mermisi isabet etmişti. Bu olayda da ölen ya da yaralanan olmamıştı.

ÇOBANLARI KORKUTTU


Uçaksavar mermisinin düştüğü merada koyun otlatan çobanlar 26 yaşındaki Mehmet Güner ve 62 yaşındaki Ramazan Atlar, odunla ateş yakıp, çay demledikleri sırada gürültü duyduklarını, hemen yakınlarına düşen uçaksavar mermisinin 5 santimetre çapındaki çukur açtığını söyledi. Çobanlar, merminin nereden atıldığını bilmediklerini, çok korktuklarını ancak kendilerine isabet etmediği için de sevindiklerini belirtti.

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI (Hatay), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;