Hava çok sıcaksa bunları asla giymeyin!

Yazın en sıcak günlerinde yanlış kıyafet ve aksesuar seçimi hayatımızı tam anlamıyla cehenneme çevirebilir. İşte kaçınılması gereken kıyafetler...

04 Ağustos 2017, Cuma 11:35
A A
Skinny pantolonlar

Skinny pantolonlar

Dar pantolonlar ve sıcak yaz günleri kesinlikle iyi bir ikili değil. Vücudunuzu saran kalın kot kumaşı, sizi terletmekle kalmaz, hareketlerinizi de kısıtlar. Onun yerine, bol ve tiril tiril pantolonlar işleri kolaylaştıracak. Bu sezonun trendi desenli yada culotte kesim pantolonlar ile çok hoş görünebilirsiniz.

İpli ayakkabılar

İpli ayakkabılar

İpli ayakkabılar sıcak yaz günlerinde çok bunaltıcı olabiliyor. Sezon trendi bileğe veya dize kadar ipli sandaletler ne kadar güzel gözükse de, sıcak havalar için yaratılmış diyemeyiz. Çok sıcak günlerin vücutlarımızda kaçınılmaz etkisi, terleme ve gün ilerledikçe ayakların şişmesi. Terlediğinizde iplerinin kayma ihtimali olan bu sandaletleri en iyisi bahar akşamlarına ya da serin yaz günlerine ayırın. Ayrıca şişen ayaklarınızda bağcıkların cendere etkisi yaratmasını da istiyor olamazsınız!

İpek elbiseler

İpek elbiseler

Gelelim kumaşlara. Sıcak havalarda, en sevdiğiniz ipek elbisenizi giymek iyi bir fikir gibi gözükse de, terlediğiniz zaman işler sarpa sarabilir. Çünkü ipek özellikle de koyu renkli ise terinizi olduğu gibi gösterebilen bir kumaş. İpek yerine, pamuklu yada keten kumaşlar ve üzerinize fazla yapışmayan bol modeller ile sıcak günlerden sağ salim kurtulabilirsiniz.

Yüzükler

Yüzükler

Yazın en sıcak günlerinde, tabii ki eller de terliyor. Dolayısıyla böyle havalarda, yüzük takmak tam bir işkenceye dönüşüyor. Elleriniz terlediğinde, yüzükleriniz renk atabilir ve parmağınıza tam olmuyorsa kayıp düşebilir. En iyisi, fazla yüzük takmaktan kaçının. Bununla birlikte, plastik kayışlı saatler ve bileklikler de sıcaklarda çok terletebiliyor. Tercihinizi ince ve hafif bilekliklerden yana kullanırsanız, çok daha rahat edersiniz.

Koyu renk kıyafetler

Koyu renk kıyafetler

İşte hepimizin bildiği o kural: Sıcakta koyu renk giymeyin. Güneş ışığını emdiği için siyah, gri ve lacivert gibi koyu renklerde giyinmek özellikle sıcağın tavan yaptığı yaz günlerinde çok parlak bir fikir değil. Yazın, beyaz, uçuk pembe, bebek mavisi gibi açık ve pastel renkleri tercih etmek, hem modunuzu yükseltir hem de sıcak havanın etkisini azaltır. Koyu renkleri, güneşin olmadığı zamanlara saklayın.

Deri çantalar

Deri çantalar

Daha fazla terlememize sebep olan bir diğer etken, deri çantalar. Sıcak havalarda, tenimizle temas eden deri çantalardan uzak durmak en iyisi. İlla teninizle temas edecekse de deri çantalar yerine, bez çantalar daha hafif ve terletmeyen bir seçenek. Bu mevsimde birbirinden eğlenceli, baskılı ve desenli bez çantalar çok hoş duruyor.

Sentetik iç çamaşırları

Sentetik iç çamaşırları

Evet, bazıları çok şık görünüyor. Ama sentetik iç çamaşırları, terlemeyi tetikleyen en büyük etkenlerden bir tanesi. Sentetik, çok terleten bir kumaş olmasının yanı sıra sağlıklı da değil, bu yüzden mümkün olduğunca sakının. Ayrıca koku yapması da cabası... Sıcak günlerde, push-up sütyenler de oldukça rahatsız hissettirebiliyor. Onun yerine, desteksiz, kumaş ve dantel sütyenler ile çok daha rahat edebilirsiniz. Unutmayın, amaç mümkün olduğunca ince ve nefes alan kumaşları tercih etmek.