Hava sıcaklıkları artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcıklıklarının tüm yurtta artacağını açıkladı

Hava sıcaklıkları artacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, bugün yurdun kuzey bölgelerindeki yağışlara ek olarak, akşam ve gece saatlerinde iç bölgelerde kısa süreli ve hafif yağışlar görüleceğini, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasının beklendiğini söyledi.

SICAKLIKLAR 4 İLA 6 DERECE ARTACAK

Yarın Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sivas, Yozgat, Çankırı, Ankara’nın kuzey ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceğini belirten Çağlar, "Rüzgar, Marmara’da güneybatılı yönlerden saatte 30-40 kilometre hızla esecek.

Hava sıcaklığı, yarın doğu bölgelerimizde hissedilir derecede (4-6) olmak üzere ülke genelinde artacak" dedi.

Cuma günü Marmara, kuzey ve iç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu olmasının beklendiğini anlatan Çağlar, Cumartesi-Pazar gününe ilişkin tahminlerle ilgili şunları söyledi:

YAĞIŞLI HAVA ETKİSİNİ YİTİRECEK

"Hafta sonunda, yağışlı hava doğu bölgelere hareket ederek, batıda etkisini yitirecek. Cumartesi günü, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu (Sivas ve Yozgat), Doğu Anadolu ile sabah saatlerinde Trakya, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Bilecik ve Sakarya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Pazar günü ise; ülkemizin doğusu parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek."