Havalimanına 'tabanvay' gittiler

Atatürk Havalimanı'na gitmek isteyenler bu sabah büyük kabus yaşadı. Trafikte sıkışan araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu

12 Ekim 2009, Pazartesi 12:01
A A

Atatürk Havalimanı'nda yıldan yıla artan hava trafiğine paralel İstanbul'un kara trafiği de eklenince havalimanına ulaşımı sağlayan yollar yetersiz kaldı. Atatürk Havalimanı'na ulaşımı sağlayan yollarda genişletme ve yeni kavşak inşaatı bir süre önce başlamıştı.

Bu arada Atatürk Havalimanı girişte bulunan kontrol noktasında bulunan yapının yenilenme çalışmaları nedeniyle sabah saat 06.00'da başlayan trafik çilesi saat 08:30'a kadar sürdü. E-5 Yenibosna kavşağından itibaren duran trafik uçuşu olan çok sayıda yolcuyu çileden çıkarttı. Vatandaşlar uçaklarına yetişmek için araçlardan inerek havalimanına koşarak gitmeye çalıştılar.Bu arada yollarda bavullarıyla uçağına gitmeye çalışan yolcular ilginç görüntüler oluşturdu. Atatürk Havalimanı'na girecek araçlar kilometrelerce kuyruğa neden oldu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Çobançeşme İstikameti'nden Atatürk Havalimanı'na giden E-5 bağlantı yollarında yolu öteleyerek ve Havalimanı kavşağında gerçekleştireceği katlı kavşakla trafik sorununu çözmeyi planlıyor. Ayrıca THY B Kapısı olarak bilinen Teknik Hangarlar önünde bir de köprü yapacak olan DHMİ özellikle THY'nin servis otobüslerinin neden olduğu trafik sıkışıklığının da önüne geçecek. Atatürk Havalimanı trafiğini rahatlatacak projenin kısa bir zamanda tamamlanması bekleniyor. Bu arada Kısa pist olarak bilinen 06-24 numaralı pistinin uzatılma çalışmalarıyla sahilden havalimanı istikametine giden karayolu da havalimanı içine alınacak. Havalimanı çevresinde ki karayollarının çehresinin değişeceği projeleri takiben uzatılan 06-24 numaralı piste paralel yeni bir pist yapılacak.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;