Havva ana dehşeti

Finans şirketinde kurye olan emekli başkomiser Dursun Körkoca 24 Eylül'de öldürülmüş, yanındaki 1 milyon TL gasp edilmişti. Kanlı soygunu Havva D.'nin oğluyla planladığı, tetiği bir polisin çektiği belirlendi

21 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

BİR OTOMOBİL YOLU KESTİ

İstanbul’da yaşıyordu Dursun Körkoca, emekli başkomiserdi, 63 yaşındaydı, Şişli’deki bir faktoring şirketinin para transferlerinde kurye olarak çalışıyordu. 24 Eylül’de bankadan şirket adına 1 milyon TL çekmişti Dursun Körkoca. Parayla birlikte şirketin şoförü Tolga Y.’nin kullandığı otomobile binmişti. Şişli’de bir otomobil geri geri gelip önlerini kesmişti.

ETRAFINI SARIP SALDIRDILAR

Yolu kesen otomobil, Dursun Körkoca’nın içinde bulunduğu araca çarpmıştı. Bu sırada 2 motosikletli gelip parayı istemişti. Yüzüne biber gazı sıkılan Dursun Körkoca silahını çekip direnmeye çalışmıştı. Ama otomobilden inen biri, Dursun Körkoca’yı silahla vurarak öldürmüştü. Saldırganlar içinde 1 milyon TL bulunan çantayı alarak kaçmıştı.

BAŞKOMİSERİ POLİS VURDU

Polis, çelişkili ifade veren şoför Tolga Y.’yi takibe aldı. Tolga Y. Eskişehir’e kaçınca yakalanıp İstanbul’a getirildi ve olay çözüldü. Kanlı soygunu, Kağıthane’de oto parçası dükkanı işleten Havva D.’nin işleri kötü gidince oğlu Tuncay ile planladığı ortaya çıktı. Dursun Körkoca’yı, Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’nden polis Halil İbrahim C.’nin öldürdüğü belirlendi.

ŞİRKET ŞOFÖRÜ KÖSTEBEK

Havva’nın çetesi, Dursun Körkoca’nın 24 Eylül’de para çekeceği bilgisini ve güzergahını şoför Tolga’dan öğrenip soygundan önce keşif yapmış. Havva, tetiği çeken polis Halil İbrahim, motosikletleri kullanan Faruk D. ve Serdar C. yakalandı. Tuncay aranıyor. Havva’nın çamaşır makinesinde bir torba içinde 650 bin TL bulundu. 

Ali AKSOYER-Emir SÖYLEMEZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;