Hayaldi; gerçek oluyor!

iPhone 6, Apple'ın şimdiye kadar geçit vermediği bu özellikle gelebilir! Üstelik...

30 Ağustos 2014, Cumartesi 13:30
A A

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 6, Apple'ın NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisine sahip ilk telefonu olabilir.

iPhone 6'nın NFC'yle gelebileceğine dair ilk ipucu, iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen bir devre kartının ortaya çıkmasıyla gelmişti. Kartın üzerindeki bileşenler, telefonun NFC'yle geleceğinin düşünülmesine neden olmuştu. Wired'ın iddiasına göre ise bazı kaynaklar, iPhone 6'nın en önemli özelliklerinden birinin NFC olacağını doğruladılar.

iPhone 6, Apple'ın doğruladığı 9 Eylül'deki etkinlikte tanıtıldığında, iddiaya göre yeni ödeme platformu en çok öne çıkan özellikler arasında olacak. Bu, Apple'ın mobil ödeme alanında Google Wallet'tan Square'e birçok rakiple mücadele edeceği anlamına geliyor.

Apple'ın geniş kullanıcı kitlesinin mobil ödeme işlevlerinde kendisine büyük bir avantaj sağlayacağından şüphe yok. iPhone kullanıcılarının çoğu, işlevi kullanmak için kredi kartı bilgilerini girme ihtiyacı bile duymayacak, çünkü bu bilgiler Apple ID hesaplarında saklanıyorlar.

Yeni ödeme platformunun donanım tabanlı bir "güvenlik elementi" ile korunacağı da söyleniyor.

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;