Hayalet oto yakalandı

Hayalet oto yakalandı

07 Kasım 2009, Cumartesi 11:07
A A

İstanbul'da, çok sayıda kapkaç olayına karışan ve yaklaşık 3 aydır tüm ekipler tarafından aranmasına rağmen bulunamayan Volkswagen otomobil, kovalamaca sonucu Aksaray'da yakalandı. Polislerin 'hayalet otomobil' diye adlandırdığı otomobilde yakalanan Serdal K. ve başka bir yerde yakalanan arkadaşı Ahmet I. yaklaşık 20 kapkaç mağduru ile yüzleştirilecek.

Unkapanı'nda saat 03.00 sıralarında uygulama yapan ekipler, 3 aydır her yerde aranan siyah renkli otomobili farketti. Otomobil sürücüsü 'dur' ihtarına uymayınca tüm ekiplere tesizle bilgi verildi. Yaşanan kovalamaca sonrası otomobil Aksaray'dan Vatan Caddesi'ne girmek üzereyken yakalandı.

HERŞEY SAHTE

Gözaltına alınarak Aksaray Polis Merkezi'ne götürülen sürücünün üzerinde Kemal Güneşdoğdu adına düzenlenmiş sahte ehliyet çıktı. Yapılan incelemede sürücünün hırsızlık ve kapkaç suçlarından çok sayıda kaydı bulunan Seldal K. olduğu anlaşıldı. Serdal K.'nın ifadeleri doğrultusunda arkadaşı Ahmet I.'da Beyoğlu'nda yakalandı. Otomobilde takılı olan 34 TH 7302 plakanın da Beylikdüzü'nde çalıntı kaydı bulunan başka bir otomobile ait olduğu belirlendi.

KAPKAÇ MAĞDURLARI İLE YÜZLEŞTİRİLECEKLER

Polis sorgusunda suçlamaları kabul etmedikleri belirtilen Serdal K. ve Ahmet I. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Her iki şüphelin de yaklaşık 20 kapkaç mağduru ile yüzleştirilecekleri belirtildi.

Süleyman KAYA/İSTANBUL,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;