Hayat kurtaran 10 kıyafet hilesi

Toplantıya yetişeceksiniz ve düğmeniz koptu. Ya da ayakkabınızı hemen temizlemeniz lazım ama elinizde kullanacak malzeme yok. Kısacası acil şekilde kıyafetlerinizi derleyip toparlamak istiyorsunuz. İşte hayatınızı çok kolaylaştıracak kıyafet hileleri... 

05 Mart 2018, Pazartesi 17:03
A A

Aniden çıkagelen bir toplantıya kırışık gömlek yakasıyla katılmayı kim ister? Neyse ki saç ürünlerimizi genellikle yakınımızda tutuyoruz. İşte size saniyelik kolay ütü tekniği... 

Rüzgarda uçuşan etekler utanç verici manzaralar yaratabilir. Bunu engellemek için yapacağınız şeyse çok basit: Etek ucunuza bozuk para bantlayın ve tehlikeyi savuşturun!

Düğmelerden çıkan iplikler hem çirkin bir görüntü oluşturur hem de düğmeler hiç istemediğimiz bir anda düşebilir. Bunu önlemek içinse bir parça şeffaf oje yeter de artar bile. 

Düğmeniz koptu ama yanınızda iğne iplik yok mu? Düğmenizi fotoğraftaki gibi bir ataç yardımıyla dikene kadar gömleğinize tekrar sabitleyebilirsiniz. 

Kazaklarınız tüylendiği için giyemiyorsanız kolayı var. Temiz bir jilet yardımıyla dikkatlice kazıyacağınız topakla kazağınızın görünümünü kolayca yenileyebilirsiniz. 

Kot pantolonla uzun çizme giymek için ne kadar çok efor harcıyoruz. Oysa bu sorunun da kolay bir çözümü var. Pantolonun paçalarını uzunca bir çorabın içine saklayın ve çizmenizi bir çırpıda giyin!

Şortunuz ya da pantolonunuz sizi yarı yolda bırakırsa paniklemeyin. Elinize bie zımba alın ve yırtılan yeri iç dikişlerinde zımbalayarak bu kabustan kurtulun. 

Hamileyken karnınızın yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığı günlerde henüz hamile pantolonu almak istemiyorsanız straplez bir penyeyi fotoğrafta görüldüğü gibi pantolonunuzun kemer kısmına giyip fermuar ve düğmenizi açık bırakarak rahat edebilirsiniz. 

Spor çantasında bıraktığınız ayakkabılar ve malzemeler hem çantayı hem de içindekileri kötü kokutabilir. Bu durumda tüm malzemelerin içine yeşil çay poşetleri koyup bekleterek kokudan rahatça kurtulabilirsiniz. 

Süet ayakkabılar çok güzel ve şık gözükse de toz ve kir yüzünden kullanımı bir hayli zordur. Süet ayakkabınızın giyemeyeceğiniz kadar kirli olduğunu düşünüyorsanız ve yakınlarda süet boyası yoksa eski bir diş fırçasıyla pırıl pırıl olmalarını sağlayabilirsiniz.