Hayatı yalan

Nermin Bostancı kendisinden 14 yaş küçük eşiyle evlenebilmek için 'Depremzedeyim' demiş, evlenirken kızının kimliğini kullanmış, boşanmak isteyen eşine de 'MİT'tenim' diye tehdit etmiş

27 Aralık 2009, Pazar 05:00
A A

Nermin Bostancı (51), 2 çocuğunun babası Hasan Sırma’dan 1990’da boşandı. Nermin Bostancı’nın 1992’de evlilik dışı ilişkisinden bir çocuğu daha oldu. Nermin Bostancı, 1998’de Avcılar’da Aynur Dinç’e ait evi kendisini üniversite öğrencisi olarak tanıtarak kiraladı.

Nermin Bostancı 17 Ağustos 1999 Depremi’nden sonra Avcılar’da Atay Ailesi’nin kızıyla tanıştı. Nermin Bostancı ona adının ‘Zehra’ olduğunu söyledi.

‘Depremzedeyim’ dedi

Nermin Bostancı, Meliha Atay’ın kızına depremde tüm ailesini kaybettiği yalanını anlattı. Kız, ‘Zehra’ olarak tanıdığı kadını evlerinde 2-3 ay misafir etti. Nermin Bostancı, Atay ailesiyle birlikte yaşarken Bakırköy Belediyesi’nde memur olarak çalışan Nihat Güneş (37) ile tanıştı. Nermin Bostancı, Nihat Güneş’e de kendisini ‘Zehra’ olarak tanıttı.

Ve depremde kimsesiz kaldığı yalanıyla Nihat Güneş’i de etkiledi. Nihat Güneş, ailesinin karşı çıkmasına rağmen kendisinden 14 yaş büyük Nermin Bostancı ile 2001’de evlendi. Nermin Bostancı evlenirken Hasan Sırma’dan olan kızı Sinem Sırma’nın kimliğini kullanmıştı. Nihat Güneş ‘Zehra’ olarak tanıdığı eşinin başka bir kimlik kullandığını farketti.

Evi oğlunun üstüne yaptı

Nermin Bostancı bu kez eşine “Ailem depremde öldüğü için gerçek kimliğimi de kaybettim. Evde bulabildiğim tek kimlik bu” yalanını söyledi. Nihat Güneş Avcılar’da kendisine ait müstakil evin tapusunu 2005’te eşinin kullandığı kimlik olan Sinem Sırma’nın üzerine tescil ettirdi. Nermin Bostancı ise bu evi gizlice 2006’da oğlu Yusuf Sırma’nın üstüne yaptı.

Nermin Bostancı’nın yalanları kızı Sinem’in 11 Aralık 2006’da mahkemeye başvurmasıyla ortaya çıktı. Sinem Sırma annesinin kendi kimliğini kullanarak evlilik yaptığını ve evliliğin iptalini istedi.

Kandırıldığını öğrenen Nihat Güneş, Nermin Bostancı’dan ayrılmaya karar verdi ve eşinden dairesini geri istedi. Ancak dairenin Yusuf Sırma’nın üzerine kayıtlı olduğunu öğrendi.

‘MİT görevlisiyim’ tehdidi

Nihat Güneş, amca oğlu olarak bildiği Yusuf’un eşinin gerçek oğlu olduğunu öğrenince bir şok daha yaşadı. Yusuf Sırma daireyi Nihat Güneş’e geri verdi. Nermin Bostancı evden ayrıldı. Ancak Nermin Bostancı bir süre sonra Nihat Güneş’le tekrar birlikte olmak istedi.

Nihat Güneş buna karşı çıkınca Nermin Bostancı, “Başına öyle çoraplar öreceğim ki göreceksin. Ben Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlisiyim” diyerek onu tehdit etti.

Eşine tuzak kurdu

Nermin Bostancı geçen 8 Ekim’de eşyalarını almak için Nihat Güneş’in evine gitti. Bu sırada evi polisler bastı. Nermin Bostancı eve gelmeden önce polisi aramıştı. Evde polislere eşinin kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

Nihat Güneş bu sırada ‘Zehra’ diye bildiği eşinin gerçek adının Nermin Bostancı olduğunu da öğrendi. Nihat Güneş tutuklandı. Nermin Bostancı ise iftira attığı eşinin evine yerleşti.

SSK’yı bile kandırmış

‘Eşine nitelikli cinsel istismar’ suçundan yargılanan Nihat Güneş önceki gün hakim karşısındaydı. Mahkemede Ayfer Dinç ve Atay ailesi tanık olarak dinlendi. Tanıkların ifadesi Nermin Bostancı’nın yalanlarını ortaya çıkardı.

Mahkeme Nihat Güneş’i tahliye etti. Nihat Güneş’in avukatı “Nermin Bostancı o kadar usta yalancı ki SSK Genel Müdürlüğü’nden malül olduğuna dair rapor alıp kendine maaş bağlatmış. Eşi tarafından deli muamelesi gördüğünü öne sürüp çalışamaz raporu almayı bile başarmış” dedi.

Ezgi TÜL/DHA

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;