Haydarpaşa'da Obama'yı böyle kutladılar

İstanbul Haydarpaşa Garı'da bir araya gelen Amerikalı bürokratlar ve ABD vatandaşları başkanlık seçimini yakından takip etti

07 Kasım 2012, Çarşamba 09:55
A A

Haydarpaşa Garı’na ABD Başkonsolosu Scott F. Kilner, Büyükelçi Francis J. Ricciardone ve çok sayıda Amerikalı bürokrat katıldı.

ABD’nin İstanbul başkonsolosu Scott F. Kılner basın mensuplarının sorularını cevaplandırıp vatandaşlarla sohbet etti. Seçimleri değerlendiren Başkonsolos Kilner, hangi parti kazanırsa kazansın politikalarda çok büyük değişimler olmayacağını ifade ederek, "Ben seçimler yapılacak diye herşeyin durdurulduğu kanaatinde kesinlikle değilim" dedi.

Suriye’deki olaylara yönelik kendi yaklaşımlarının çok taraflı bir çözüm olduğunu ifade eden Kilner, "Suriye’deki olaylar çözülmesi zor olaylar. Çözüm konusunda Türkiye’yi en önemli aktörlerden biri olarak görüyoruz. Türkiye ile olan yakın ortaklığımızı yarından sonra da seçimde göreve kim gelirse gelsin aynı şekilde devam ettireceğiz" dedi.

Seçimin Barack Obama tarafından kazanılmasının ardından bazı Amerikan vatandaşları alkışlarla sevinç gösterisinde bulundular ve birbirlerini kutladılar. Bazıları ise Obama’nın kartondan birebir maketiyle fotoğraf çektirdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;