Önceki Fotolar

Hayvanlar hakkında doğru bilinen yanlışlar

Bazı hayvanlar isimlerinden veya görünüşlerinden dolayı yanlış algılanabiliyor. İşte onlar hakkında tüm bildiklerimizin aslında uydurma olduğu, yanlış anlaşılmaya maruz kalmış 5 hayvan...

12 Ekim 2017, Perşembe 20:13
A A
KATİL BALİNA ASLINDA NE KATİL NE DE BALİNA!

KATİL BALİNA ASLINDA NE KATİL NE DE BALİNA!

Katil balinalar bir balina türü değil, yunusgiller ailesinin en iri üyesidir. İsminin 'katil' olmasına rağmen, doğal ortamlarda insanlara saldırdıkları ile ilgili herhangi bir rapor bulunmuyor.  

AK DAĞ KEÇİSİ, ASLINDA DAĞ KEÇİSİ DEĞİL

AK DAĞ KEÇİSİ, ASLINDA DAĞ KEÇİSİ DEĞİL

Gerçek dağ keçileri Capra cinsindendir, ak dağ keçisi ise hem anatomik hem de coğrafik farklarından dolayı Oreamnos (Çift parmaklılar takımının, boynuzlugiller familyasından) cinsindendir.  

KRAL KOBRA, ASLINDA KOBRA DEĞİL

KRAL KOBRA, ASLINDA KOBRA DEĞİL

Gerçek kobralar Naja cinsinin, kral kobra ise Ophiophagus cinsinin üyesidir. Kral kobraları kobralardan ayıran özellikler; Kral kobraların kafa pulları 11 taneyken gerçek kobraların 9 tane olması ve  kral kobraların boyunları daha darken gerçek kobraların daha geniş olmasıdır.

ÖRÜMCEK BÖCEK DEĞİLDİR

ÖRÜMCEK BÖCEK DEĞİLDİR

Eklem bacaklılar, aşağıya doğru inildikçe böcekler ve örümcekgiller olarak iki sınıfa ayrılırlar.   Örümcekleri böceklerden ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi, vücutlarında 3 lob (kısım) yerine 2 lob bulunmasıdır. Ayrıca 6 yerine 8 bacakları bulunur.