Hayvanseverlerden Başbakan'a mektup

Zonguldak Hayvan Hakları Derneği Başkanı Evren Türeci Sezgin, Hayvan Hakları Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören yasa tasarısına karşı hazırladıkları mektubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere AK Parti İl Başkanlığı'na teslim etti

06 Kasım 2012, Salı 19:01
A A

Dernek Başkanı Evren Sezgin Türeci, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK Parti İl Başkan Yardımcısı Zeki Tosun’u ziyaret etti. Türeci, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik ve eklemeleri içeren yasa tasarısının, sahipsiz sokak hayvanları için katliam ortamı niteliğinde olduğunu ileri sürdü.

Türeci, söz konusu tasarıya karşı hazırladıkları mektubu, üzerinde, ’Sayın Başbakanımız; Hayvan dostlarımızla da beraber yürümek istiyoruz biz bu yollarda, son umudumuz sizsiniz’ yazılı çelenkle Başbakan Erdoğan’a iletilmek üzere Zeki Tosun’a teslim etti.

Yasa tasarısına yönelik basın açıklamaları ve oturma eylemlerinin bir halk hareketine dönüştüğünü ifade eden Türeci, "Bu yasa tasarısının olduğu haliyle kabulü halinde, yüzyılın katliamına başlanacak ve bu katliam tarihe bir insanlık suçu olarak geçecektir. Bu nedenle bizim son ümidimiz sayın Başbakanımızdır. Kendisinin vicdanının bu canları kurtaracağına olan inancımız tamdır" dedi.

Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;