HDP heyeti İmralı'dan döndü

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı Adası'na giden HDP Grup Başkan Vekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürreya Önder'den oluşan heyet adadan döndü

15 Ağustos 2014, Cuma 21:42
A A

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı Adası’na giden HDP Grup Başkan Vekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürreya Önder’den oluşan heyet adadan döndü.

Gündemdeki konuları görüşmek için İmralı Adası’na giderek Abdullah Öcalan ile görüşen HDP Grup Başkan Vekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder adadan döndü. Konuya ilişkin HDP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, "İmralı Adası'ndan dönen HDP heyeti toplantının uzun sürmesi nedeniyle mesajların yarın kamuoyuna açıklanacağını bildirdi" ifadelerine yer verdi.

Öcalan'ın çözüm süreci, IŞİD ve Ortadoğu, Şengal'de PKK-YPG-Peşmerge tarafından oluşturulan Direniş Birlikleri, 15 Ağustos ve Mahsun Korkmaz hakkında açıklama yapması bekleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;