Hem ağlıyor hem gülüyor

Önceki gün hastaneye kaldırılan sanatçı yoğun bakıma alındığı dakikalarda dede oldu

12 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

Zatüree teşhisi konuldu
Sinema ve tiyatronun usta oyuncusu Münir Özkul (84) önceki gün Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. Demans (bunama) rahatsızlığı bulunan sanatçıya zatüree teşhisi de konuldu. Münir Özkul yoğun bakım servisine kaldırıldığı dakikalarda dede oldu.

43 yaşındaki kızı Güner Özkul da aynı sırada başka bir hastanede kızını dünyaya getirdi. Sezaryenle doğum yapan Güner Özkul “Anne olduğuma sevinirken babamın rahatsızlığına üzülüyorum” dedi. Güner Özkul erkek arkadaşı çocuk istemediği için Kıbrıs’taki sperm bankasından sperm alıp hamile kalmıştı.

Torununu sordu
Güner Özkul sözlerine şöyle devam etti: Kızımı kucağıma alıp babama gidecektim. Babama ‘Bak torunun’ diyecektim. Bu sürprizi yapmaya hazırlanırken babamı apar topar hastaneye kaldırdılar. Anneliğe gelince... Mükemmel bir duyguymuş. Böylesine derin bir mutluluk olduğunu bilseydim çok daha önce anne olurdum. Kızıma baktıkça gülüyor, babamı düşündükçe ağlıyorum” dedi.

Güner Özkul babasının unutkanlık sorunu yaşadığı için ölmüş olan arkadaşlarını sayıkladığını, kimi zaman “Kızını doğurdun mu? Dede oldum mu?” diye sorduğunu söyledi.

Suna AKYILDIZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;