Hemşire sevgilisine kurşun yağdırdı

Trabzon'da, 41 yaşındaki Metin Ömeroğlu, 33 yaşındaki hemşire sevgilisi Server Güven'i sırtından vurarak öldürdü

Perşembe, 26 Ağustos 2010 - 13:31

Hemşire sevgilisine kurşun yağdırdı

Değirmendere Mahallesi'ndeki akaryakıt istasyonunun dün saat 21.30 sıralarında meydana gelen olayda, 61 AZ 606 plakalı otomobille istasyonun önüne gelerek park eden peruk satışı yapan Metin Ömeroğlu ve uzun süredir birlikte olduğu öğrenilen sevgilisi Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Servisi’nde görevli hemşire Server Güven arasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Otomobilde uzun süren tartışma büyüyünce Metin Ömeroğlu, ruhsatsız tabancasını çıkartarak hemşire sevgilisi Güven'e doğrulttu. Bunun üzerine aracın ön koltuğundan arka koltuğuna geçen Güven, daha sonra da kapıyı açıp araçtan çıkarak akaryakıt istasyonuna doğru kaçtı.

Elindeki tabancayla kaçan sevgilisinin arkasından koşan Metin Ömeroğlu, ateş ederek Server Güven'i sırtından vurdu. Öfkeden gözü dönen Ömeroğlu, yaralanarak yere düşen Güven'in yanına geldi ve silahını doğrultarak 2 el daha vücuduna ateş ettikten sonra, aracına koşarak kaçtı.

TABANCA VE PERUĞUNU ATIP KAÇTI

Vücuduna isabet eden 3 kurşunla ağır yaralanan hemşire Server Güven, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırırken yolda yaşamını yitirdi.

Server Güven'e ait 61 AZ 606 plakalı otomobille Maçka İlçesi yönüne doğru kaçan Metin Ömeroğlu ise başındaki peruğu ve cinayette kullandığı tabancayı, Maçka yolu üzerindeki Ot Pazarı Mevkii'nde yol kenarına attı.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YükleMOBESE'DEN YAKALANDI

Daha sonra Rize yönüne hareket eden Ömeroğlu’nun kullandığı otomobili Mobese kameralarından takip eden polis, şüpheliyi Trabzon'un Yomra İlçesi yakınlarında, Yalıncak Mevkii'nde aracın önünü keserek yakaladı.

İLK EŞİ İLE 1 GÜN EVLİ KALMIŞ

Bu arada, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Servisi’nde 10 yıldır hemşire olarak görev yapan Server Güven’in yaklaşık 7 yıl önce evlendiği ve evliliğinin ilk gününde tartıştığı eşini bıçakla hafif yaraladığı, daha sonra da boşandığı öğrenildi.

Hemşire Server Güven'in cenazesi Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Hemşire Güven için görev yaptğı hastanede tören yapılacağı belirtildi.

Osman ŞİŞKO-Fatih TURAN/TRABZON (DHA)

2