Henüz pes etmedik

Milli Takım Teknik Direktörü Terim, “Ortada kesinleşmiş bir durum yok. Bu nedenle biz sonuna kadar play-offlara gitme inancımızı koruyacağız” diye konuştu

10 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

Bosna Hersek maçında hakem tarafından tribüne gönderilen ve cezası devam ettiği için Belçika sınavında da takımdaki yerini alamayacak olan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, play-off şansını sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi.

Grupta 4 puan ve 10 gol averajıyla ikinci sırada bulunan Bosna Hersek’in büyük avantaja sahip olduğunu dile getiren tecrübeli hoca, “Fakat henüz kesinleşmiş bir durum yok. Estonya ile oynayacakları maç onlar açısından kolay geçmeyecek. Estonya’nın bize karşı sergilediği futbolu tekrarlaması halinde sahadan en az 1 puanla ayrılacağını düşünüyorum. Bu nedenle pes etmiş değiliz. Umarım o karşılaşmadan bizi sevindirecek sonuç çıkar ve biz de Belçika’yı devirip umutlarımızı son maça taşırız” ifadesini kullandı.

Advocaat: Hedefimiz 3 puan

Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Dick Advocaat, Türkiye’nin durumunun kendilerini ilgilendirmediğini söyledi. Hollandalı çalıştırıcı, “Oyuncularımın gerçek performanslarını bu mücadelede göreceğim. Hedefimiz 3 puan. Bana göre Türkiye maçı bizim için yükselişe geçiş, Türkiye için ise hayallerinin suya düştüğü Advocaat karşılaşma olacak” iddiasında bulundu.

Bosna Hersek’te zafer yemini

Dünya Kupası’na gitme yolunda puan kaybetmesini beklediğimiz Bosna Hersek’in teknik direktörü Miroslav Blazevic, Estonya maçını kazanıp play-off biletini kapacaklarını söyledi. Karşılaşmanın tarihi bir sınav olduğunu belirten Blazevic, “Elimize gelen bu fırsatı geri çevirmek amacında değiliz. Oyuncularıma çok güveniyorum” açıklamasını yaptı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;