Her sabah 1994'e uyanıyor

İngiltere'de Michelle Philpots geçirdiği 2 trafik kazası nedeniyle hafıza kaybına mahkum oldu. Michelle 16 yıldır her sabah aynı güne uyandığını zannediyor. Eşi her gün Michelle'e evli olduklarını düğün fotoğrafıyla ispatlıyor

Cumartesi, 12 Haziran 2010 - 05:00

Her sabah 1994'e uyanıyor

İngiltere’de Michelle Philpots (47), 1985 ve 1990’da 2 ayrı trafik kazası geçirmişti. Bu kazalar nedeniyle Michelle Philpots’un beyninde oluşan hasar 1994’te hafıza kaybına yol açtı. Michelle Philpots’un beyninde hasar gördüğü belirlenen hücreler ameliyatla alındı. Ancak bir iyileşme olmadı. Michelle Philpots her sabah uyandığında 1994’teki bir günü yaşadığını zannetmeye başladı.

Michelle Philpots, bu yüzden 1997’de evlendiği eşi Ian’la (46) ilgili de hiçbir şey hatırlamıyordu. Ian, eşine her gün düğün fotoğraflarını göstererek evli olduklarını ispatlamak zorunda kaldı. Michelle Philpots yaptıklarını hatırlamak için her gün küçük kağıtlara notlar yazmaya başladı. 16 yıldır böyle yaşayan Michelle Philpots “Sabah uyandığımda penceremin dışındaki her şey aynı. Her gün benim için normal bir gün. Çünkü diğer günlere dair hiçbir şey hatırlamıyorum” dedi. 

İŞTE O FİLM

Michelle Philpots’un durumu, akıllara başrollerini Adam Sandler ve Drew Barrymore’un paylaştığı ‘50 İlk Öpücük’ (50 First Dates) filmini getirdi. 2004 yapımı filmde Drew Barrymore’un canlandırdığı Lucy karakteri, geçirdiği trafik kazasının ardından bir tarihten sonrasını hatırlamıyordu. Bu yüzden her sabah aynı güne uyandığını sanıyordu. Sevgilisi Henry (Adam Sandler) her gün ilk kez tanışmışlar gibi davranarak Lucy’nin kalbini kazanıyordu.