Önceki Fotolar

Her seferinde orgazm olmanızı sağlayacak 3 ipucu

Kadınların erkeklere göre daha zor boşaldığını artık anlamışsınızdır? Peki, her cinsel ilişkiye girdiğiniz “orgazm” olup olmayacağınızı düşünmek yerine nasıl boşalacağınızı öğrenmek ister misiniz?  

23 Ekim 2017, Pazartesi 12:20
A A

Halbuki aynı erkeklerde olduğu gibi sağlıklı bir kadının da cinsel ilişki esnasında boşalması son derece doğaldır. Fakat kadınlar seks sırasında o kadar çok şey düşünüyor ki yüzde yüz odaklanamıyorlar.  

Tabii boşalma sorunlarının nedenleri organik veya fizyolojik, psikolojik veya ilişkisel olabiliyor. Partner ilişkisindeki çatışmalar, cinsel bilgi eksiklikleri, suçluluk ve günahkârlık duyguları, erkeğin cinsel açıdan tecrübesizliği, daha önceden olan cinsellikle ilgili olumsuz yaşantılar boşalma sorunlarında en sık karşımıza çıkan nedenlerin başında geliyor. 

Peki, kadınlar cinsel ilişki sırasında hiç mi kolay boşalamaz? İşte bu sorunun cevabını bulmak için Amerikan Shape dergisinin kadın editörleri bir araya gelmiş; duydukları, gördükler hatta yaşadıkları deneyimlerden yola çıkarak cinsel ilişkide kadınların nasıl boşalacağına ışık tutan 3 önemli unsuru belirlemişler:

VÜCUDUNUZU DİNLEMENİZ ÇOK ÖNEMLİ!

VÜCUDUNUZU DİNLEMENİZ ÇOK ÖNEMLİ!

Seks terapisti Vanessa Marin'e göre kadınların orgazm olamama sebeplerinden en büyüğü cinsel ilişki sırasında odaklanamayıp kafalarında birçok şeyi kurmaları. Bunun nedenini ise Marin şöyle açıklıyor: "Gerek iş hayatındaki sıkıntılar gerekse evde "mutlaka" yapılması gereken işler... Kadınlar gün içerisinde o kadar çok şeyi aynı anda düşünüyor ki seks sırasında bile bir türlü tek bir şeye odaklanamıyor. 

VÜCUDUNUZU DİNLEMENİZ ÇOK ÖNEMLİ!

VÜCUDUNUZU DİNLEMENİZ ÇOK ÖNEMLİ!

Seks ve İlişki Terapisi dergisinin yaptığı son bir araştırmaya göre cinsel ilişki esnasında sadece zevk almaya odaklanabilen kadınlar diğer hemcinslerine göre daha kolay orgazm oluyor.Peki, hiçbir şey düşünmeden sadece orgazm olmaya nasıl odaklanabilirsiniz?Marin'e göre, seks sırasında en çok zevk aldığınız bölgeye odaklanmaya çalışın. Ne kadar çok keyif aldığınızı görürseniz ilginiz sadece orada olacaktır ve zaten fazla bir şey düşünmeye fırsatınız da olmayacaktır. 

DOĞRU NEFES ALMAK ÇOK ÖNEMLİ!

DOĞRU NEFES ALMAK ÇOK ÖNEMLİ!

Bu başlığı okuduğunuzda size saçma gelebilir ama hayatınızın her anında olduğu gibi doğru nefes almak seks sırasında daha kolay orgazm olmanıza yardım eder. Bunun nedeni, doğru nefes alarak gerginliğinizi atar, daha çok rahatlarsınız. Böylece sadece aldığınız zevke odaklanırsınız. 

DOĞRU NEFES ALMAK ÇOK ÖNEMLİ!

DOĞRU NEFES ALMAK ÇOK ÖNEMLİ!

Marin, bu konuda farklı nefes türlerini denemenizi öneriyor: Orgazm olana kadar birkaç dakika içinde kısa ve hızlı nefesler alarak, kalp atışınızı hızlandırabilir, böylece seks sırasında daha çok keyif alabilirsiniz. Bu tekniği orgazm olana kadar devam edin. Vücudunuz bir kere boşaldığına şahit olduğunuzda bir sonraki seks sırasında çok daha kolay orgazm olabilirsiniz.  

NEDEN FANTEZİ YAPMIYORSUNUZ?

NEDEN FANTEZİ YAPMIYORSUNUZ?

Eğer siz de cinsel ilişkinizi orgazm olmadan sonlandırıyorsanız bir sonraki seks öncesi bugüne kadar yaşadığınız en iyi cinsel ilişkiyi düşünün. Tabii aramızda belki de "çok iyi" bir seks yaşamayan vardır. Bunun için de Marin'in önerisi hayal gücünüzü kullanın. Yapılan araştırmalara göre kadınların cinsel ilişki sırasında hayal gücünü kullanmaları vücutlarının daha çok duyarlı olmasını sağlıyor ve böylece daha kolay orgazm oluyorlar.