Her türlü sahte belge basılır

İstanbul Fatih'te üniversite diplomasından sürücü belgesine kadar her türlü belgenin sahtesini 250 ile 500 TL arasında değişen ücret karşılığında bastığı öne sürülen Gökhan Y.'nin bu işi krikoyla yaptığı ortaya çıktı

20 Haziran 2011, Pazartesi 13:47
A A

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahtecilik suçundan sabıkalı bir kişinin Fatih’te aynı işe devam ettiğini öğrendi. Yapılan araştırma sonucunda 15 Haziran’da Molla Gürani Mahallesi’nde tespit edilen bir daireye operasyon düzenlendi. Baskında evde bulunan Gökhan Y., gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 6 değişik kurum ve kuruluşa ait mühür, 162 nüfus cüzdanı, 19 sürücü belgesi, 55 motorlu araç trafik belgesi, 89 motorlu araç tescil belgesi, 32 EGM hologramı, 22 araç muayene pulu, 2 adet SRC (Mesleki Yeterlilik) belgesi, 1 taşıt pulu, 184 adet TC Anadolu Üniversitesi ibareli hologram, 3 tanzim edilmiş üniversite diploması fotokopisi, 3 tanzim edilmiş lise diploması, 246 basımı tamamlanmamış dış çerçevesi basılı diploma kağıdı, 5 diploma aydıngeri, 1 PVC kaplama makinesi, 2 fotoğraf kesme makinesi, 2 numaratör, 1 dizüstü bilgisayar, 1 yazıcı ve 3 cd ele geçirildi.

Adobe Flash Player Yükle

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Gökhan Y’nin daha önce de defalarca sahtecilik suçundan yakalandığı ortaya çıktı. Zanlının en son aynı suçtan yattığı cezaevinden 2,5 ay önce tahliye olduğu belirtildi. Zanlının üniversite diplomasından sürücü belgesine kadar her türlü belgenin sahtesini 250 ile 500 TL arasında değişen ücret karşılığında bastığı ve krikoyu da baskı makinesi olarak kullandığı öğrenildi. Gökhan Y’nin polise "Yapacak başka bir işim yok. En iyi yaptığım iş bu" dediği belirtildi.

Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Gökhan Y., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;