Her yerde Cim Bom

Fenerbahçe'nin 3 puan gerisinde olmak taraftarı üzse de bu bence çok büyük kayıp değil. Zengin kadrolu, disiplinli hocası ile Galatasaray hatalarından ders çıkartırsa ligin kesin favorisidir

Her yerde Cim Bom

alatasaray’ın bu sezonki en büyük transferi teknik direktör Rijkaard’dır. Şu ana kadar Galatasaray’a istenen futbolu oynatamasa da karizması, futbolcular üzerinde çok büyük otorite sağlamıştır. Geçen sezon Galatasaraylı futbolcuların birçoğu kendilerine bakmayıp magazincilerin tabiriyle gece kuşu olmuştu. Bu sezon ise maç önceleri Florya’da yıllardır yapılan kamp Rijkaard tarafından kaldırılmasına rağmen hiçbir futbolcu tatil günleri haricinde geceleri çıkıp dolaşmıyor. Ligin ilk 6 haftasında bütün maçları kazanıp 19 gol atmak büyük başarı. Daha sonra milli maçlar, sakatlıklar bazı futbolcuların havaya girmesi Rijkaard’a sıkıntılı günler yaşattı.

ELAMO ZOR OYNAR

Eskişehir beraberliği, arkasından Ankaragücü’ne farklı mağlup olunması son olarak da bütün taraftarların mutlaka kazanırız gözüyle baktığı Fener maçının 3 gol yenilerek kaybedilmesi Rijkaard’ı bazı tedbirler almaya mecbur etti. Keita’nın daha sonra Elano’nun ve son olarak da Barış’ın kırmızı kart görmeleri Hollandalı hocayı çok kızdırdı. Bundan sonra Rijkaard kırmızı kart gören oyunculara karşı tavır koymaya başladı. Bu da gösteriyor ki futbolculara “Ayağınızı denk alın. Ne kadar yıldız olursanız olun kart gören futbolcuyu affetmeyeceğim” mesajı verdi.

Keita’nın cezası Manisa maçında bitiyor. Kesin bir şey var; Keita Galatasaray’ın hücum gücünü artıracak. Elano’nun oynaması Arda böyle başarılı olduğu müddetçe çok zor. İsim olarak gerçekten iyi futbolcu. Ama Galatasaray’ın koşan, pres yapan sistemine ayak uyduramıyor. Fenerbahçe’nin 3 puan gerisinde olmak taraftarı üzse de çok büyük kayıp değil. Bu zengin kadrolu, disiplinden taviz vermeyen hocası ile Galatasaray bugüne kadar yaptığı hatalardan ders çıkartırsa ligin kesin favorisidir. Avrupa Ligi’nde ise zaten takım iyi futbol oynuyor, yarı final hatta final oynayabilir.

Osman Şenher