Herkes kendi seks robotunu yapacak

Uzmanlar, 3D yazıcıların fiyatlarının ucuzlaması ve boyutlarının küçülmesi ile isteyen herkesin kendi evinde seks robotunu yapabileceğini iddia ediyorlar.

22 Mart 2017, Çarşamba 06:15
A A

Realistik seks robotları yeni değil. Hatta geçtiğimiz günlerde Barselona’da bu robotlarla dolu bir genelev bile açtılar. Yeni olansa onların üretim metotlarının kolaylaşması ve eskisinden daha gerçekçi olmaları.

Günümüzde bu tip robotlar sipariş edilerek kolaylıkla temin edilebiliyor. Ancak gelecekte isteyen bu robotları evinde imal edebilecek.

Daily Star gazetesine konuşan ve bu tip robotların üretimini yapan bir şirket sahibi Thomas Sancelot; “Yetişkin ürünleri sektörü ile teknoloji hep iç içe olmuştur. Seks robotları hakkında konuşurken bioyazıcıların gelişimi konusunda da konuşmak gerekiyor. Biz şu anda kendi evinizde bir seks robotu yapabileceğiniz teknolojiler konusunda çalışıyoruz” diyor.

Üstelik bu teknoloji için çok beklenmeyecek. Girişimci Sancelot, şu anda test aşamasın bir cihaz geliştirdiklerini. Hedeflerinin bu cihazı ev ortamına uygun hale getirmek olduğunu belirtiyor.

3D yazıcılar şu anda pek çok küçük ürünün üretilmesinde kullanılıyor. Ancak gelişimle birlikte daha gerçekçi ürünler ortaya çıkaracaklar.

Gelecekte seks robotlarının insan mimiklerini taklit etmesi ve hatta partnerinin zevklerinin öğrenerek buna göre hareket etmesi bekleniyor.