Herkes sandık başında!

Herkes sandık başında!

12 Haziran 2011, Pazar 13:32
A A

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel oyunu Ankara’da kullandı. Demirel, saat 11.30’da Teğmen Kalmaz İlköğretim Okulu’nda gelerek oyunu kullandı. Demirel, "Seçim meydanlarında isminiz çok geçti" sorusunu, "Ben seçim meydanlarına çıkmadım ama çıkarıldım" diyerek yanıtladı.CUMHURBAŞKANI GÜL, EŞİ VE OĞLUYLA OY KULLANDIERDOĞAN OYUNU İSTANBUL'DA KULLANDIKILIÇDAROĞLU, AİLESİYLE SANDIK BAŞINDA

Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, oyunu Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Şahin Sevin İlköğretim Okulu’nda kullandı. Gölbaşı’daki Karşıyaka Mahallesi’nde ikamet eden Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, oy kullanmaya eşi Semra Sezer ile birlikte geldi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, oyunu Çankaya İlköğretim Okulu’nda kullandı. Oy kullanacağı okula eşi Nurdan Koşaner ile birlikte sivil plakalı araçla gelen Orgeneral Koşaner, okuldan ayrılırken bazı vatandaşlar, alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bület Arınç, oyunu Bursa'da kullandı. Arınç, "İnşallah seçim sonuçları da milletimizin hayrına olur. Milletimizin geleceği için başarılı olur" dedi.

Memleketi ve seçim bölgesi Antalya’da oyunu kullanan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, "Artık söz milletin, vatandaşlarımız kararını alacak. Bu kararı saygıyla karşılıyoruz" dedi.

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, oyunu ilk okula başladığı sınıfta kullandı. Fatih 29 Mayıs İlköğretim Okulu’nda eşi, kızı ve oğluyla birlikte oy kullanan Kurtulmuş, artık söz ve kararın millete olduğunu söyledi. Numan Kurtulmuş, "Hepimiz milletin kararına saygı göstereceğiz" dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, eşi eşi Güler Ergün ile oyunu Kocaeli’nin Derince ilçesinde kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, oyunu eşi Zübeyde Kamalak ile Ankara’da kullandı.Kamalak, seçiminülkeye ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diledi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, oyunu İstanbul’da kullandı. Türkre, "İnşallah bu seçim, Türkiye’nin önünü açacak" dedi

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, oyunu Ankara’da kullandı. Topçu, seçim güvenliği ile ilgili ciddi duyumlarınınbulunduğunu belirterek, cumhurbaşkanı, başbakan ve içişleri Bakanına bu duyarlılıklarını ilettiklerini söyledi.