Herkes Stoch'un peşinde

Galatasaray Chelsea'nin genç yıldızı Miroslav Stoch için nabız yoklarken, Fenerbahçe de bu futbolcu için İngiltere'ye çıkarma yaptı

Herkes Stoch'un peşinde

Galatasaray’ın transfer listesinde ilk sırada bulunan Chelsea’nin genç starı için Fenerbahçe de devreye girdi ve iki yöneticisiyle Ada’ya çıkarma yaptı.

Stoch’un işini bitirmek için İngiltere’ye Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel’i gönderen Galatasaray cephesi ise bu haberle büyük şoka uğradı.

FİYATİ BİR ANDA FIRLADI

Geçen sezon Twente’te kiralık olarak forma giyen Stoch’un adı transfer gündemine Galatasaray ile geldi. Sarı-kırmızılıların ısrarla renklerine bağlamak istediği oyuncunun bonservisi için Chelsea’ye 3.5 milyon Euro önerildi. Ancak, İngilizler bu rakamı beğenmedi.

İkinci kez Haldun Üstünel ile Chelsea’nin kapısı çalındı. Sarı-kırmızılılar tarafından bonservis fiyatı 4.5 milyon Euro’ya yükseltildi ama Chelsea oralı olmadı.

İngilizler, başta Hollanda şampiyonu Twente olmak üzere Avrupa kulüplerinin de peşinde olduğu Stoch için 7.5 milyon Euro’da ısrarlıydı ve bir kuruş aşağı inmediler.

Bunun nedeni kısa sürede anlaşıldı. Fenerbahçe de genç oyuncuyu renklerine bağlamak istiyordu. Sarı-lacivertliler, Cihan Kamer ve bir yöneticiyle daha İngiltere’nin yolunu tuttu.

Stoch’u ezeli rakipleri Galatasaray ve diğer kulüplerin elinden almakta kararlı olan Fenerbahçe’nin, Chelsea’nin istediği parayı vermeye hazır olduğu öğrenildi. İki ezeli rakibi transfer masasında karşı karşıya getiren Stoch için kimin galip geleceği ise şimdiden büyük merak konusu