Herkesin bilmesi gereken 16 harika buluş

Her geçen gün, hayatımızı biraz daha kolaylaştırmaya ve pratik hale getirmeye çalışıyoruz. Güzel olan ise artık bize zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayacak birçok şey var. İşte basitlik ve işlevsellik amaçlı yapılmış buluşlardan bazıları...  

20 Temmuz 2017, Perşembe 11:20
A A

Kutu cipsler için yapılan bu kancalı buluş, elinizi içeri sokup cipse ulaşmak için işkence çekmemenizi sağlıyor.  

Protein tozunuzun içine elinizi sokup ölçüm kaşığını aramak istemiyorsanız, kapağına tam sığacak ve kutunun içine düşmeyecek bu kaşığı kullanabilirsiniz.  

Birkaç kere karşılaştığım için anlatmak istiyorum. Markete gittiğimde insanlar fotoğraftaki gibi bir avokado alıyor fakat markette çalışanlara sabit olarak sordukları bir soru var: Bu avokado bozuk mu acaba neden rengi böyle?   İşte çalışanları bu soruya maruz bırakmamak ve müşterileri bilgilendirmek için etiketler yapılmış. Bu çıkartma hangi rengin hangi derecede olgunluğa karşılık geldiğini size söylüyor.

Ölçü gerektiren bir tatlı veya yemek yaparken, 'Tam koydum mu acaba?' diyerek ölçü kabını devamlı kaldırıp indirmenize gerek kalmayacak. Çünkü bu ölçü kabının üzerinde yatay işaretler var!

Köpek severler için bir fikir: Bilgilendirici yazılar ve renkler olan tasmalar. Dostunuz dost canlısı değilse sevmek için yanına yaklaşan kişi bunu bilmeli değil mi? Kesinlikle bilmeli yoksa sonu kötü olabilir!  

Bu tuvalet kâğıdı, içinde gezi için kullanabileceğiniz küçük bir rulo daha saklıyor.  

Köpekler için kafasını sokup çevreyi dikizleyebileceği bir pencere.  

Yeşil için saniye sayan 'akıllı' trafik ışığı. Hazır ol birazdan geçiyorsun!  

Bu yoğurtun kapağını açtıktan sonra talimatları yaptığınızda kaşığa dönüşüyor. Böylece kaşık almayı unuttuğunuzu farkettiğinizde içlenmenize gerek kalmıyor.  

Sinemada iki kişilik rahat ve yatak koltuklar... Henüz Türkiye'de olmasa da umudumuzu kaybetmeyelim bence.  

Lavabonuza koyacak kadar büyük ve ayarlanabilir bir kesme tahtası, sebzelerinizi kolaylıkla yıkamanızı sağlayacak. Pratiklik budur!  

Boş alanları işaretleyen yeşil ışıklı bir park garajı. En büyük buluşlardan biri bu. En azından aynı yerde dönüp durduktan sonra yakıtınızın bittiğini farkettiğinizde dertlenmemenizi sağlıyor.  

Su sıcaklığını görmeniz için üstünde termometre bulunan bir banyo bataryası. Duş aldığınız sırada su bir anda kaynama derecesine gelip yandığınızda 2 metre geriye sıçrama derdine son!  

Burada yolcunun yolu izlemesini sağlayan bir kamera var. En önde oturamayanlar, üzülmeyin. En azından yolu görebiliyorsunuz!  

Bu böreğin üstünde içinde ne varsa o yazılıyor. Artık çalışanların karıştırma gibi bir şansı yok!  

Buz küreleri için yapılan kalıp, içkinizi daha uzun süre serin tutup buzları dışarı çıkarmak için eğlenceli bir fikir olmuş.