Hesna nine 50 yıl sonra ışığa kavuştu

Eskişehir’de yaşayan 91 yaşındaki Hesna Usu’nun 50 yıldır elektriksiz yaşadığı eve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın talimatıyla elektrik tesisatı yapıldı

08 Temmuz 2017, Cumartesi 15:43
A A
Eskişehir'de 50 yıldır oğlu Durmuş Usu ile yaşayan Hesna nine, elektrik hattı çekilmeyen evinde gaz yağı, haşhaş yağı ve küçük tüple aydınlatmayı sağlıyordu.

Sesini duyurmak için çeşitli makamlara mektup yazan Hesna ninenin imdadına, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın talimatıyla, Hesna Usu’nun evine hat çekildi ve evde elektrik kullanabilmesi için gerekli tüm işlemler tamamlandı.

'BU YAŞTAN SONRA IŞIĞI GÖRDÜM'

Mutluluğu gözlerinden okunan Hesna Usu, yaklaşık 50 yıldır oturduğu evde elektrik olmadığını söyledi.

Hesna Usu, ev ve çevresinde elektrik olmadığından avluda gezerken düşüp vücudunun çeşitli yerlerini kırdığını belirterek şunları kaydetti:

"Yalan dünyada bir lamba istedim. Çok şükür şimdi elektriğim, direğim geldi. Elektrik tesisatım yapıldı. Bu yaştan sonra ışığı gördüm. Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. O olmasaydı ışıksız kalacaktım. Enerji
 ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’tan Allah razı olsun. Sağ olsunlar, var olsunlar. Allah bana ışığı yaktırmak nasip etti. "

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;