Hiç ayrılmadılar

Nevzat Demir iki gün arayla önce babasını dün de annesini kaybetti

13 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

8 ÇOCUK 12 TORUN VAR
Adı, Beşiktaş’ın Ümraniye tesislerine verilen Fırat Plastik’in sahibi işadamı Nevzat Demir’in babası Yusuf Ziya Demir (76) iki gün önce uzun süredir alzheimer tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

8 çocuk 12 torun sahibi olan Yusuf Ziya Demir’in ölüm haberi, 60 yıllık eşi Fatma Demir’e (78) güçlükle verildi

1.5 SAAT SONRA FENALAŞTI
Fatma Demir, bu haberi aldıktan 1.5 saat sonra fenalaştı. Yusuf Ziya Demir’in cenaze töreni 11 Ekim Pazar günü İstanbul Fatih Camii’nde yapıldı.

Fatma Demir tedavi altında olduğu için eşinin cenazesine katılamadı. Yusuf Ziya Demir, cenaze namazından sonra Yeniköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

2 GÜN ARAYLA DEFNEDİLDİLER
Fatma Demir’in kalbi, eşinin ölüm acısına ancak 1 gün dayanabildi. Fatma Demir dün sabaha karşı vefat etti.

Nevzat Demir iki gün arayla hem babasının hem de annesinin ölüm acısını yaşadı, Fatma Demir, dün Yeniköy Çarşı Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığı’nda eşinin yanına defnedildi.

YAN YANA YATIYORLAR
Fatma Demir’in cenaze töreni sırasında ailenin yakınları şunu söyledi: “Çiftin arasında 60 yıldır süren bir aşk vardı. Yusuf Ziya Bey, hep ‘Ben önce ölürsem, eşim ertesi gün yanıma gelir’ derdi.

Söylediği gibi de oldu. Demir çifti büyük aşklarına yakışan şekilde yaşadı ve öldü. Yan yana yatıyorlar. Aşkları öbür dünyada da sürecektir.”

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.