Hiddink böyle istemişti

Cumartesi, 04 Haziran 2011 - 05:00

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım... Tam Hiddink’e göre yazılmış sanki. O kadar solbek içinde Çağlar’ın ilk 11’e konulması başka türlü izah edilemez... İsmail Köybaşı herhalde felç oldu ki oynamıyor. Keza orta alanda oynaması gereken Mehmet Topal da öyle. Çağlar’ın ıskasından doğan pozisyon daha başta Belçika’nın golünü getirdi. Brüksel’de iki gündür çöl sıcağı vardı. İçimdeki sıkıntı meğer buymuş. Sonra bir sahne yaşadık. Yediğimiz golü unuttururcasına, Arda, çarşıya gönderdi Alderweireld’ı. Ama ne çarşı, yıllık alışverişini de yaptırdı Belçikalı futbolcuya. Kafayı kaldırdı, Burak topla Baudoin Stadı’nın kalesine girdiğinde Türkiye ayaktaydı, tabi biz de.

Golden sonra sazı biz aldık. Emre, Arda, Selçuk İnan, Serdar Kesimal ve Burak toparladı. Emre de hükümdarlığını göstermeye başlayınca tırstılar. Kafa topu şişirmesini de bıraktık. Arda ile Burak bol bol deplasman yapıca Belçika şaşırdı tabi. Devre sonunda Kazım golü kaçırmasa, daha keyifli olacaktık. İkinci devreye daha güvenli başladık.

Pas trafiğimizi geliştirdik. Top sürekli bizde kalmaya başladı. İşte tam bu sırada lehimize gelişen birşey daha oldu. Leekens, Hazard’ı oyundan aldı ve yuhalattı kendini. Başta yaptığı doğruyu yanlışa çevirdi. Bize iyi geldi. Ama teknik direktörlük dedim ya çılgın bir meslek. Ve yine iyi oynarken yoktan yere bir penaltı yaptık. Harakiri gibi birşey. Topun başına gelen Witsel de harakiri yapınca rahat bir nefes aldık. Ve Hiddink hemen olaya el koydu. Mehmet Ekici ve Mehmet Topal sahaya girince, dengeledik oyunu. Sonra Volkan sahne aldı harika bir top çıkardı. Derken bitirdik. Hiddink de bunu istiyordu zaten.

2