Hido'ya yaylım ateşi

Toronto Raptors forması giyen Hidayet Türkoğlu, Los Angeles Lakers mağlubiyetinin ardından Kanada basınında eleştirilerin merkezine oturdu

Hido'ya yaylım ateşi

Kanada’nın en büyük gazetesi Toronto Star’ın NBA yazarı Dave Feschuk, son mağlubiyetin ardından milli basketbolcu hakkında bir yazı yayınladı ve Türkoğlu’nu ağır bir dille eleştirdi.

4 maçlık Batı deplasmanı serisine çıkan Toronto Raptors takımı, Lakers mağlubiyetinin ardından günü Los Angeles’ta geçirirken Toronto Star yazarı Feschuk, Türkoğlu’nun takım arkadaşları ve antrenör Jay Triano ile görüşerek milli oyuncu ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

"SÖZLEŞME YILINDA OYNADI"

Feschuk yazısında, "Türkoğlu, sözleşme yılında geçen sene Orlando Magic ile üst düzey grafik sergileyerek takımını NBA finallerine taşımıştı.

Bunun sonucu 53 milyon dolarlık bir transfer ücretiyle Toronto Raptors’a gelen Türkoğlu, sezon başından bu güne kadar kendisinden beklenen performansı sağlayamıyor.

"SIK SIK SAKATLANIYOR"

Sezon başında yorgun olduğu gerekçesiyle takımdan izin alan ve yeterince dinlenen oyuncu, buna rağmen zayıf kondisyonu ve sık sık sakatlanması ile gündemde" dedi.

BARDA YAŞANAN OLAY

Geçen ay Toronto’da bir barda yaşanan olayı da yazısında gündeme taşıyan NBA’in Toronto yazarı, "Hido, geçen ay bir gece kulübünde yaptığı hareket nedeniyle de çok eleştirilmişti.

Bir bayan hayranının fotoğrafını izinsiz çekmesine sinirlenen basketbolcu, kulüp güvenliğinden kızın fotoğraf makinesini getirmesini istemiş ve izinsiz çekildiği gerekçesiyle kendi fotoğraflarını sildirtmişti. Bu davranış Toronto’da büyük eleştiri aldı" sözleriyle milli basketbolcuyu eleştirdi.

Toronto gazetesindeki yazıda, milli basketbolcunun düşük performans nedeniyle sezon istatistiklerinin de kariyer istatistiklerinin altında kaldığı, sayı, asist ve ribaunt rakamlarının düşük olduğu ifade edildi.

ANTRENÖR TRİANO: HİDO BÜYÜK OYUNCU

Toronto Raptors antrenörü Jay Triano ise Lakers mağlubiyeti sonrası Raptors’ı takip eden gazetecilerle yaptığı söyleşi sırasında Hidayet’le ilgili de açıklamalarda bulundu.

Triano, gazetecilerin Hido’nun performansıyla ilgili düşüncelerini sorması üzerine, "Kendisinden beklenen performansı şu ana kadar sergileyemedi. Ancak, bunun çeşitli nedenleri olduğunu düşünüyorum ve eminim Play-off’larda gerçek Hido’yu sahada göreceğiz" dedi.

Türkoğlu’nun yüzde yüz katkı ile oynamamasına rağmen onun büyük bir oyuncu olduğuna değinen Raptors antrenörü, "Düşük performansı ve sakat olarak sahaya çıkmasına rağmen o karşı takım için her zaman önemli bir oyuncu. Rakipler, onun tehlikesinin farkında ve savunmak için önlemler alıyorlar" diye konuştu.

2