Hilbert de Kartal oldu

Beşiktaş, geçen sezon Almanya'nın Stuttgart takımında forma giyen Alman futbolcu Roberto Hilbert ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

22 Haziran 2010, Salı 15:05
A A

Hilbert, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen, Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve Transfer Komitesi üyesi Cengiz Zülfikaroğlu’nun da hazır bulunduğu törende kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Serdal Adalı, imza töreninde yaptığı konuşmada, Roberto Hilbert’i 3 yıllığına renklerine bağladıklarını ifade ederek, "Önümüzdeki 3 senede Beşiktaş’a faydalı olacaktır. Hayırlı olsun" dedi.

"EN İYİ ARKADAŞIM TÜRK"

Roberto Hilbert ise Türkiye’nin en büyük kulübüne geldiğini belirterek, "Burada olmaktan mutluyum. Burada çok iyi işler yapmak istiyorum. Beşiktaş’ta futbolumu daha da geliştireceğime inanıyorum" diye konuştu.

"ERSEN MARTİN'LE AYNI SOKAKTA OTURUYORUZ"

En iyi arkadaşının bir Türk olduğunu kaydeden Hilbert, doğduğu yerde çok Türk bulunduğunu ve Türk kültürünü çok iyi bildiğini söyledi.

HİLBERT SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Almanya’da Ersen Martin ile aynı sokakta oturduklarını ve ailece görüştüklerini anlatan Hilbert, Türk futbolcular içinde Hakan Şükür ve Rüştü’yü iyi bildiğini ifade etti.

Hilbert, imza töreninin ardından 9 numaralı Beşiktaş formasını giyerek basın mensuplarına poz verdi.

HİLBERT'İN ALACAĞI RAKAM

Beşiktaş Kulübü, 3 yıllık sözleşme imzaladığı Alman Futbolcu Roberto Hilbert’e yıllık 1 milyon 350 bin Euro garanti ücret ödeyecek.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği özel durum açıklamasında, "Şirketimiz Roberto Hilbert ile 3 yıllık (2012-2013 sezon sonuna kadar) sözleşme imzalamıştır. Sözleşme karşılığında oyuncuya yıllık 1 milyon 350 bin avro garanti ücret ödenecektir" denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;