Hıncal Uluç'a, Defne Joy davası

Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından gazetesindeki köşesinde, "Su testisi su yolunda kırıldı" ifadeleri nedeniyle Hıncal Uluç'a dava açıldı

02 Mart 2011, Çarşamba 07:33
A A

İstanbul Kadıköy’de, gazeteci Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybeden ünlü sunucu ve DJ Defne Joy Foster’ın eşi İlker Yasin Solmaz ile annesi Hatice Foster, Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç hakkında, 4 Şubat’ta kaleme aldığı yazısı nedeniyle İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne tazminat davası açtı.

HINCAL ULUÇ'UN TEPKİ ÇEKEN YAZISI

Ailenin avukatı Ayşegül Mermer, “Bu yazı, bir ölünün ardından yapılan haksızlık ve iftiradır. Rahmetlinin maneviyatına zarar verdiği gibi geride kalan eşi, annesi ve çocuğunun özel hayatını da ihlal niteliğindedir. Müvekkillerimin manevi dünyasında derin izler bırakacak üzüntüye yol açmıştır” dedi.

‘HAKSIZ SALDIRI’

Avukat Mermer, Hıncal Uluç aleyhine açılan 100 bin lira talepli manevi tazminat davasının dilekçesinde, “Hıncal Uluç’un kaleme aldığı yazı basın özgürlüğü ve kamu bilgilendirmesiyle alakası olmayan tamamen rahmetlinin annesi, eşi ve oğlunun kişilik hakları ve özel hayatına saldırı teşkil etmektedir.

Yazıdaki ifadelerin hakaret ve iftira niteliği taşıdığı ve hukuk düzeninin himaye edemeyeceği derecede ağır ve haksız saldırı olduğu açıktır” denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;