Hindistan'da uçak faciası: 159 ölü

Hindistan'ın güneyinde inişe geçtiği sırada yere çakılan Air India Express havayolu şirketine ait yolcu uçağında bulunan 159 kişi öldü

Hindistan'da uçak faciası: 159 ölü

Dubai’den kalkan uçak, Karnataka eyaletindeki Mangalore Havaalanı'na inişe geçtiği sırada pisti ıskalayarak yere çakıldı ve alev aldı. Air India Express yetkilisi Anup Srivastava, kazadan yaralı kurtulan 8 kişinin hastanelerde tedavi altına alındığını ifade etti.

YOĞUN YAĞIŞ NEDEN OLDU

Bir polis yetkilisi, kazadan yaralı olarak kurtulan 7 yaşındaki bir çocuğun hastanede hayatını baybettiğini belirtti. Kaza anına şahitlik eden bir Hintli, uçağın yoğun yağış yüzünden pisti ıskaladığını söyledi.

Air India, uçağın Boeing 737-800 model olduğunu ve altısı uçak mürettabatı olmak üzere toplam 166 kişi taşıdığını bildirdi. Televizyon kanalları uçağın TSİ 04.00 sularında düştüğünü belirtti. Kanalların geçtiği görüntülerde, uçağın ormanlık bir araziye düştüğü görüldü.

YUMUŞAK ŞEKİLDE DÜŞTÜ

Kazadan sağ olarak kurtulan Pradeep adlı bir kazazede, CNN-IBN televizyonuna yaptığı açıklamada, uçağın yere yumuşak bir şekilde dokunduğunu, ancak 15 saniye sonra titremelerle sallanarak 2 parçaya ayrıldığını söyledi.

Uçakta önce küçük bir yangın çıktığını anlatan Pradeep, daha sonra meydana gelen şiddetli bir patlamayla alevlerin büyüdüğünü belirtti. Kazanın ardından 4 kişiyle birlikte uçaktan bir çukura atlayarak kurtulan Pradeep, elinden yaralandığını ayrıca bacaklarında yanıklar bulunduğunu söyledi.

Kazadan kurtulan Abdul Puttur adlı diğer bir kazazede de, yine aynı televizyona yaptığı açıklamada, enkaz haline gelen uçaktan atlayarak kurtulduktan sonra uçakta mahsur kalan iki yolcuyu daha çekerek kurtardığını anlattı.