Hırsız kaçarken kalp krizinden öldü

Hırsızlık için girdikleri binadan çıkarken karşılaştıkları kadını iterek yaralayan hırsızlardan biri, mahalleli ve polisten kaçarken kalp krizi geçirip hayatını kaybetti

24 Kasım 2012, Cumartesi 10:39
A A

Üsküdar'da iddiaya göre 4 katlı binanın en üst katındaki bir daireye girerek hırsızlık yapan Kamil Y. (51) ile Mevlüt G. (29), dışarı çıkarlarken binanın girişinde Sadiye Alpullu (60) ile karşılaştı.

Alpullu’nun binada ne aradıkları ile ilgili soruları karşısında telaşlanan iki hırsız, yaşlı kadını iterek merdivenlerden düşürdü. Çığlık atarak yere düşen ve binanın girişindeki basamaklara kafasını çarpan Sadiye Alpullu yaralandı.

Alpullu’nun çığlıklarını duyan mahalle sakinleri, kaçmaya başlayan hırsızların peşine düştü. Bir süre sokaklarda mahalleliyle kovalamaca yaşayan hırsızlardan Kamil Yoksul, bir kahvehaneye girerek izini kaybettirmek istedi.

MAHALLELİ YAKALADI

Hırsızlık zanlısının kahvehaneye girdiğini fark eden mahalleli de içeri girerek Kamel Y.'yi yakaladı. Evden çaldığı iki cep telefonunu alan mahalleli Kamil Y.’yi darp ettikten sonra polise teslim etti.

Arkadaşından ayrılarak başka yöne kaçan diğer zanlı Mevlüt G. ise bir parkta polis tarafından yakalandı.Kamil Y., polis merkezinde kalp krizi geçirerek yere yığıldı. Doktorların yaklaşık 45 dakika kalp masajı yaparak hayatta tutmaya çalıştığı Kamil Y., hayatını kaybetti.

Mahalleli ve polis tarafından kovalanırken düşerek yaralanan Mevlüt G. ile merdivenden iterek yaraladıkları Sadiye Alpullu da aynı hastanede tedavi altına alındı.

Murat Deliklitaş/DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;