'Hırsızı vururdum'

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın İstanbul Sarıyer'deki villası soyuldu

04 Ekim 2009, Pazar 05:00
A A

HİZMETÇİ FARK ETTİ 
Semra Özal’ın polis tarafından korunan Sarıyer Büyükdere’deki villasında önceki gece hırsızlık skandalı yaşandı. Hırsız, villanın duvarından bahçeye atladıktan sonra birinci kat pencere demirlerine tırmandı ve ikinci katta Semra Hanım’ın uyuduğu odanın penceresini açarak içeri girdi. Hırsız, Semra Hanım’ın odasında tuvalet masasının üzerinde bulunan ve polis kaynaklarına göre değeri 500 bin TL’yi bulan mücevherleri, hizmetçiye ait dizüstü bilgisayarı ve cep telefonunu alıp kaçtı. Olay, sabah hizmetçinin fark etmesiyle ortaya çıktı. 

SEMRA HANIM SADECE POSTA’YA KONUŞTU

Semra Hanım’ın evinin önünde görevli polisin olay sırasında uyuduğu öğrenildi. Semra Özal, POSTA’dan Dr. Ender Saraç’a, “Bu büyük bir skandaldır. Türkiye’de devletin koruması altındaki bir devlet büyüğünün evi ilk defa soyuluyor. Aile yadigarı elmaslarım çalındı. Hiçbiri yerine konamayacak. Ama beni bundan çok, koruma altında olmama rağmen soyulmam üzdü” dedi. Semra Hanım’ın 03.30’da yattığı, 07.30’da da hizmetçisinin ‘Soyulduk’ feryadıyla yataktan fırladığı öğrenildi.

‘BİZİ İLAÇLA UYUTMUŞ OLABİLİRLER’

Semra Özal’ın olayla ilgili olarak yakınlarına “Her sabah 06.30’da kalkarım. Bu sabah (dün sabah) kalkamadım. Büyük olasılıkla hırsız bayıltıcı bir madde kullandı. Zaten polis hizmetçimin ve benim kan örneklerimizi aldı. İlaç var mı yok mu bakacaklar. Aslında iyi ki uyanmadım. Yastığımın altında her zaman silah vardır. Uyanıp hırsızla karşılaşsaydım tetiği çekerdim. Kapıda görevli polisin uyuması da ilginç. İlaçla uyutulup uyutulmadığını anlamak için ondan da kan örneği aldılar” dediği öğrenildi.

HIRSIZ ÖN KAPIDAN ÇIKIP GİTMİŞ

Polis kaynaklarından edinilen bilgilere göre, hırsız eve saat 04.00 ila 06.00 arasında bir saatte girdi. Hırsız, işini bitirdikten sonra çaldığı eşyalarla birlikte ön kapıdan çıktı. Hırsız girerken de çıkarken de kapıda görevli polis uyuyordu. Hırsız, polisi kulübesinin yanındaki bahçe kapısını da açıp elini kolunu sallayarak dışarı çıktı. Semra Hanım’ın villasının önündeki güvenlik kulübesinde 2 polis gece ve gündüz dönüşümlü görev yapıyor. Semra Hanım’a devletin verdiği bir de yakın koruma var. Bu koruma, Semra Hanım dışarıdayken görev yapıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;