Hıyarlı Baba Dracula oluyor

Kutsal Damacana serisinin üçüncüsü Kutsal Damacana: Dracula'da başrol BKM Mutfak'ın oyuncusu Ersin Korkut... Mutfak'ın 'Hıyarlı Baba'sı Şahin Irmak ise Dracula rolünde...

a
a
Salı, 24 Ağustos 2010 - 09:42


Hıyarlı Baba Dracula oluyor

“Kutsal Damacana” serisinin üçüncü filmi “Kutsal Damacana: Dracula” nın çekimleri bugün başladı. Filmde bu kez serinin ilk filminde rol alan BKM Mutfak’ın oyuncusu Ersin Korkut başrolde...

Korkut filmde 4 farklı karaktere birden hayat verecek. Yapımcılığını Şenol Zencir’in üstlendiği filmin senaryosunu yine Leman dergisi ekibinden Ahmet Yılmaz yapıyor. Yönetmenliğini Korhan Bozkurt’un yaptığı sinema filminde Dracula rolünü BKM Muffak’ın “Hıyarlı Baba” lakaplı oyuncusu Şahin Irmak oynayacak.

Filmin kadın başrol oyuncusunu ise Ersin Korkut’un platonik aşkı rolüyle Sevil Uyar canlandıracak.

İlk 15 dakikası 1400’lü yıllarda geçecek olan filmin, kalan kısmı ise günümüzü anlatacak. 14 Ocak’ta 200 kopyayla Türkiye’de, 60 kopyayla ise yurtdışında gösterime çıkacak olan filmi Warner Bros. dağıtacak.

Serinin ilk filmi “Kutsal Damacana” 2007’de gösterime girmiş ve 627.855, ikinci filmi “Kutsal Damacana 2: İtman” ise bu yıl seyirciyle buluşmuş, 802.222 kişilik gişe yapmıştı.