Hollywood çalışanları da korsandan yana

Korsan film indirenlere karşı adeta savaş açanlar; kendi kendilerini işte böyle rezil ediyorlar!

28 Aralık 2012, Cuma 19:30
A A

Sinema endüstrisi, günümüzde korsan içerikten şikayet eden sektörlerin başında geliyor. Filmleri torrent ve benzeri yasa dışı yollarla izlemektense, insanları her fırsatta sinema salonlarına ve orijinal DVD almaya çağıran film yapımcıları, bu haberden sonra şaşkına dönmüş olsalar gerek.

Torrent devi TorrentFreak, geçtiğimiz günlerde Scaneye hizmetini kullanarak ünlü film stüdyolarında kimlerin hangi dosyaları paylaştığını araştırdı. Ortaya çıkan sonuç ise bir hayli şaşırtıcı. Araştırmaya göre; Paramount Studios, Warner Bros., Sony Pictures, Twentieth Century Fox ve Walt Disney gibi dev isimlerin çalışanları, korsan içerik konusunda patronları kadar titiz davranmıyor. Üstelik indirilen korsan içeriklerin arasında, yine bu stüdyolarda çekilen The Expendables 2 gibi filmler de yer alıyor. 

Yukarıdaki şirketleri de temsil eden Motion Picture Association of America (MPAA), korsana karşı başlattığı kampanyalar ve bu çerçevede aldığı katı kurallarla bilinen bir kuruluş. Dolayısıyla her fırsatta korsan çığırtkanlığı yapan sinema endüstrinin kendisi bile (veya en azından çalışanları) korsan içerikten uzak duramazken, MPAA'in biz sıradan insanlara sözünü nasıl geçireceği merak konusu.

Resimlerle: 15 teknolojik film ve TV kahramanı!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.