Honda Motosiklet 2018’de yeniliğe doymuyor

Honda, İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen motosiklet fuarı EICMA’da 2018 yılı yeniliklerini sergiledi. Japon marka 2018’de hem arazide hem uzun yolda, daha keyifli yolculuklar için birçok yeni model ve teknolojiyi pazara sunacak

08 Aralık 2017, Cuma 14:49 Son Güncelleme: 15 Aralık 2017, Cuma 07:44
A A
2017 Motosiklet Fuarı EICMA’da adeta gövde gösterisi yapan Honda önümüzdeki aylarda birçok yeni modeli Avrupa ve Türkiye'de satışa çıkaracak. Honda’nın bu yıl EICMA’da tanıtımını yaptığı önemli modellerin başında  tamamen yenilenen, markanın da amiral gemisi olarak kabul edilen GL 1800 Gold Wing geliyor. Optimize edilmiş boyutlarıyla, bir önceki kuşağa göre yaklaşık 40 kilogram hafifleyen, yeni 6 silindirli motoruyla, gücü, torku ve bağımlılık yapan tarzını daha da geliştiren yeni Gold Wing, motosiklet dünyasının geldiği son noktayı temsil ediyordu. Yeni Gold Wing ve Gold Wing Bagger modellerinde ilk defa kullanılan teknolojiler, tüm motosiklet severlerce hayranlıkla karşılandı.
 
2 yıl önceki fuarın en dikkat çekici motosikletlerinden olan CRF 1000L Africa Twin bu yıl yepyeni Adverture Sports modeliyle maceraya devam mesajı verdi. Genişletilmiş yakıt deposu, yükseltilmiş sürüş pozisyonu, artırılmış yerden yüksekliği, ısıtmalı elcikleri, genişletilmiş kaporta ve daha uzun seyahat menzilli süspansiyonu ile CRF 1000L Africa Twin Adverture Sports, Honda standının en fazla ilgi çeken macera motosikletiydi.Markanın en beğenilen ve artık sürüş modları isteğe bağlı olarak Güç, Motor Freni ve Honda Seçilebilir Tork Kontrolünün kombinasyonları ile sunulan ‘naked’ modeli CB 1000R 15 kW artırılmış gücü ve yükselen torku yanı sıra 12 kg azalan ağırlığıyla, gerek kent içi gerekse uzun yoldaki iddiasını sürdürdüğünü gösterdi.
 
Honda Motosiklet Türkiye’de ‘Sağlıklı Motosiklet Kültürü’ oluşturmak için yoluna kararlılıkla devam edecek.
 
Honda Motosiklet’in Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok, "Yüzde 20 ek gümrük vergisinin sektöre yaptığı olumsuz etkiye rağmen yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Honda motosiklet sektörünün lider markasıdır. Türkiye’de sağlıklı bir motosiklet kültürü oluşturmanın Honda’nın sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Bu yolda geçen yılda olduğu gibi pazara yenilikler sunmaya devam edeceğiz" dedi.  Cem Özütok, ‘2013’ten beri her yıl yüzde 3 ile yüzde 7 arasında değişen oranlarda düşerek küçülen motosiklet pazarının 2017 yılını 130 bin adet seviyesinde kapatacaklarını tahmin ettiklerini belirterek, “Bu da geçen yıla oranla yüzde 10’luk bir daralma demektir. Bu trendin herhangi olumlu bir gelişme olmazsa devam edeceğini ve 2018 yılında da 120 bin seviyesinegerileyeceğini öngörebiliriz” açıklamasını yaptı.
 

 
GL 1800 GOLD WING
 
Önümüzdeki günlerde pazara girecek yeni Honda motosikletlerini kısaca tanıyalım. Baştan aşağı yeniden tasarlanan yeni Honda Gold Wing daha küçük ve daha hafif. Yassı biçimli altı silindirli eşsiz motor silindir başına 4 supap özelliğine sahip ve elektrik kontrollü gaz kolu, 4 sürüş modu, Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi ve Yokuşta Kalkış Desteği ile birlikte sunuluyor. Yeni şasi, bir alüminyum şasi çerçevesini, çift salıncaklı ön süspansiyon sistemini içeriyor ve tek taraflı Pro-Arm süspansiyon, arka yay ön yükleme ayarında olduğu şekilde elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Bir elektrikli ekran, Smart Key (Akıllı Anahtar Sistemi) ve Apple CarPlay de standart donanım olarak sunuluyor. Tamamıyla yeni, üçüncü nesil Honda'nın benzersiz yedi vitesli çift kavramalı şanzımanı da Türk motosiklet severlere sunulacak.

 
CRF1000L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS
 
Honda'nın yeni macera motosikleti genişletilmiş yakıt deposu, yükseltilmiş sürüş pozisyonu, artırılmış yerden yüksekliği, ısıtmalı elcikler, genişletilmiş kaporta ve daha uzun seyahat menzilli süspansiyonu ile 2018'e hazır. Ayrıca 3 adet sürüş modu olan Elektrik Kontrollü Gaz Kolu, genişletilmiş Honda Seçilebilir Tork Kontrolü parametreleri ve revize edilmiş emiş ve egzoz tasarımına sahip. Orijinal Africa Twin'in 30. yıldönümü benzersiz bir renk tasarımıyla kutlandı. 
CRF1000L AFRICA TWIN
 
2018 modeli için Elektrik Kontrollü Gaz Kolu, 3 adet sürüş modu, genişletilmiş Honda Seçilebilir Tork Kontrol parametreleri, daha hassas güç beslemesi ve heyecan verici motor sesi gibi kapsamlı güncellemeler yapıldı. 2 kg daha hafif olan model sürüş deneyimini zenginleştiren birkaç detay iyileştirmesi de içeriyor. Blok lastikler de artık donanım için onaylandı.


 
CB125R-CB250R
 
Honda, şıklıktan ödün vermeyen yeni bir “sport naked” sınıfı modelini müşterilerinin beğenisine sunuyor. Hafif CB125R ve  CB250R, ‘Neo Sports Cafe’ tasarım anlayışına sahip. Yeni naked serisi sıvı soğutmalı hassas motora, altı vitesli dişli kutusuna ve ayrıca boru biçimli/preslenmiş çelik çerçeveden, 41 mm’lik USD çatallardan, radyal montajlı 4 pistonlu ön kaliper ve diskten ve ön yükleme ayarlı amortisörden oluşan tamamen yeni bir şasiye sahip. Geliştirilmiş özellikler arasında tam LED farlar, LCD ekranı ve Atalet Ölçüm Ünitesi (IMU: Intertial Measurement Unit) kontrollü ABS bulunuyor..


 
NC750D-NC750S INTEGRA
 
Hem motosikletin hem de scooter'ın en iyi özelliklerini bir araya getiren Honda'nın benzersiz Integra modeli, LED farlar ve LCD göstergeler ile iki adet spesiyal metalik renk seçeneği ile birlikte sunuyor. Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC) 2018 yılı için modele ilave ediliyor. Honda'nın kullanıcı dostu, çıplak yol motosikleti NC750S, güçlü torka sahip paralel çift silindirli bir motor, düşük sele yüksekliği ile rahat sürüş pozisyonu, zekice kurgulanmış bagaj bölmesi ve kişiselleştirilmiş renk seçenekleri olan LCD göstergeler sunuyor.


 
 
HONDA NC750X
 
Honda'nın üst düzey şehiriçi motosikleti daha güçlü ve maceraperest bir görünüme büründü. Güçlü torka sahip paralel çift silindirli motor, uzun yol için de geliştirilmiş süspansiyonu, bagaj bölmesi, kişiselleştirilmiş renk seçenekleri olan LED farlar ve LCD göstergeleriyle dikkat çekiyor. İki seviyeli "Honda Seçilebilir Tork Kontrolü" ise (HSTC) 2018 model NC 750X’de artık standart donanım arasında sunuluyor.

 
 
HONDA X-ADV
Honda X-ADV, sert SUV stilini ve rahatlığını, uzun yol süspansiyonu ve 745 cc’lik çift silindirli motorundan gelen güçlü performans ile harmanlıyor. 2018 için model, çift kavramalı şanzımanda (DCT) G arazi düğmesi ve motorda 2 Seviyeli Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC) ile güncelleniyor.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;