'Hoş geldin gerilla'lı karşılama

Kuzey Irak'tan girdikten sonra serbest bırakılan PKK'lılara Habur'da karşılama töreni düzenlendi. Karşılamaya özel olarak “Gerilla geldi” türküsü seslendirildi

21 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

TERÖRİST KIYAFETİ

Kandil ve Mahmur Kampı’ndan gelen PKK’lılar ifadeleri sonrası serbest kaldıktan sonra DTP’nin düzenlediği törene katıldı. Habur’daki törende Öcalan posterleri ve PKK’yı simgeleyen bez parçaları açıldı. DTP’li vekillerin çoğu karşılama töreninde yer aldı. Kandil’den gelen 8 PKK’lının ‘terörist’ kıyafeti olarak nitelenen giysilerini çıkarmaması dikkat çekti.

DTP OTOBÜSÜNDE ŞOV

Kuzey Irak’tan gelenler DTP’nin seçim otobüsüne bindirildi. Otobüsten sık sık, PKK’nın teröristbaşı Öcalan’ı anlatan türküleri çalındı. Karşılamaya özel olarak “Gerilla geldi” türküsü seslendirildi. Otobüsten, “Gerillaya, yol verin, başkanımıza yol verin” anonsları yapıldı. Kalabalık, “PKK halktır”, “Halk burada” ve “Başkan Apo” diye slogan attı.

ATATÜRKLÜ MESAJ!

Mahmur Kampı’ndan gelen grubun sözcüsü Bülent Ak otobüsten yaptığı konuşmada “Mustafa Kemal Paşa, Habur Sınır Kapısı’nda, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ demişti. Biz de aynı sözü söylüyoruz” dedi. Kandil’den gelen grubun sözcüsü Mehmet Şerif Gençdal da “Çözüm istiyoruz” diye konuştu. DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ise “Pişmanlık mantığı ile sorunları çözemeyiz” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.