HTC One M10'dan ilk haber!

Daha HTC'nin One M9 raflarda yer almadan, One M10 hakkındaki ilk söylentiler geldi bile!

29 Mart 2015, Pazar 11:00
A A

Daha HTC One M9 henüz tanıtılmış ve 8 Nisan'da da One M9+'ın tanıtımına hazırlanıyorduk ki HTC'nin gelecek amiralinden ilk sızıntı geldi bile. Bu bağlamda bir dönem Sony Xperia Z serisinde kullanıcıların yaşadığı durumu şimdi HTC fanları yaşıyor diyebiliriz. Zira daha yeni modeli eline alamayan Sony kullanıcıları, bir sonraki modelin sızıntısı ile karşılaşıyorlardı. Neyseki Sony bu hızlı gidişatın işleri kötü etkileyebileceğini düşünmüş olsa gerek, bu yıl MWC 2015'te Xperia Z4'ü tanıtmak yerine biraz beklemeyi tercih etti.

Yeniden HTC'ye dönecek olursak, daha geçtiğimiz gün One M9+'ın 8 Nisan'da tanıtılacağını öğrenmiştik ki, hemen akabinde sonraki amiral gemisi hakkında ilk sızıntı geldi. Bir sonraki modelin adı tahmin edilebileceği gibi One M10 olacak. One M10 hakkında sızan ilk bilgi ise, telefonun kablosuz şarj özelliği ile geleceği. Samsung'un yeni amirali Galaxy S6'da yer verdiği kablosuz şarj özelliği One M10'da da yer alacak.

Öte yandan HTC'nin One M10'da bir tasarım değişikliğine gitmesi de bekleniyor. Zira uzun zamandır benzer tasarımı kullanan HTC, kullanıcılar tarafından da bu konuda pek çok eleştiri almıştı. O nedenle HTC'nin One M10'la birlikte köklü bir değişiklik yapmasını bekleyebiliriz.

Resimlerle: Galaxy S6'da olan, iPhone 6'da olmayan 6 özellik!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;