Hububata 5 bakliyata 10 kuruş

2009 'da üretilen buğday için kilogram başına 5 kuruş, arpa, çavdar, yulaf için 4 kuruş, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için 10 kuruş destekleme primi ödenecek

Hububata 5 bakliyata 10 kuruş

Destek bedelleri belli oldu
Yurt içinde 2009 ürünü hububat ve bakliyatta destekleme oranları belli oldu. Bu yıl üretilen buğday için kilogram başına 5 kuruş, arpa, çavdar, yulaf için 4 kuruş, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için 10 kuruş destekleme primi ödenecek.

Destekten yararlanmak için gerekli olan 2009 yılı ürünü satış belgelerinin, kararnamenin yürürlüğe giriş tarihi olan 1 Mayıs’tan sonraki tarihlerde düzenlenmiş olması gerekecek. Başvurular 30 Nisan 2010’a kadar sürecek.

Kayıtlı olmak şart koşuldu

Müracaatlar, ürün satış belgesi ile birlikte kooperatiflere, kooperatif örgütünün bulunmadığı Bingöl, Batman, Hakkari, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde belirlenen 45 ilçe merkezinde il/ilçe müdürlüğüne yapılacak.

Prim uygulamalarından, 2009 yılı çiftçi kayıt sisteminde özlük, ürün, arazi bilgileri kayıtlı olmayanlar ve 2009 yılı çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan arazilerinde prime esas ürünleri üretenler yararlanamayacaklar.