Hükmen yenilgiyi Sezgin önledi

Galatasaray'da İstanbul Büyükşehir Belediye maçında alınan 3 puanın sevinci yaşanırken, hükmen mağlubiyeti Adnan Sezgin'in önlediği ortaya çıktı

Pazartesi, 27 Eylül 2010 - 09:29

Hükmen yenilgiyi Sezgin önledi

Galatasaray Sportif Direktörü Adnan Sezgin, tribünde yaptığı yerinde müdahale ile sarı kırmızılı takımın İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a 3-0 hükmen yenilmesinin önüne geçti.

Nasıl mı? İşte yanıtı... Teknik direktör Frank Rijkaard, karşılaşmanın 60. dakikasında Kewell ile Mustafa Sarp’ı oyuna girmeleri için saha kenarına gönderdi. Protokol tribününde maçı dikkatli bir şekilde izleyen Adnan Sezgin, sahada 6 yabancı olduğunu fark etti ve olası bir kural ihlaline karşı hemen müdahalesini yaptı.

"HOCA DİKKAT ETSİN"

Hollandalı hocanın yardımcısı Mert Çetin’i yanına çağıran Sezgin, “Sahada 6 yabancı var. Hocaya söyle 7’ncisini sokup takımı zor durumda bırakmasın” dedi.

Mert Çetin, Sezgin’in bu uyarısını Rijkaard’a iletti. Hollandalı hoca da, Cana’nın yerine Kewell’ı, Aydın’ın yerine de Mustafa’yı aldı, sahada yine 6 yabancı kaldı, olası bir yabancı ihlalinin önüne geçildi.

DENİZLİ FENERBAHÇE'Yİ YAKMIŞTI

Bundan yıllar önce Mustafa Denizli yabancı ihlali yapmış ve 2000-2001 sezonunda şampiyon yaptığı F.Bahçe’nin Beşiktaş karşısında hükmen yenilgisine neden olmuştu.

O sezon 5+1 kuralı uygulanıyordu. Takımlar sahada 5, kulübede 1 yabancı bulundurabiliyordu. 5. haftada BJK İnönü Stadı’nda oynanan maçta Türk statüsünde oynayan Baliç’in yerine Hırvat Rapaiç’i oyuna dahil eden Denizli, sahada 6 yabancı olduğunu fark edememişti.