Hurda indirimi geliyor

Hükümet, 14 Nisan'da açıklayacağı planla eski araçların trafikten çekilmesini hedefleyecek

08 Nisan 2011, Cuma 14:06
A A

Sanayi Bakanı Ergün, "Otomotiv Sektörü Strateji Belgesi" ile ömrünü tamamlamış araçların trafikten çekilmesine yönelik hukuki düzenlemelerin de hayata geçirileceğini bildirdi.

Otomotiv Sektörü Strateji Belgesi, 14 Nisan Perşembe günü, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından açıklanacak. Sabah Gazetesi'nin haberine göre konuyla ilgili açıklamalar yapan Ergün, belgenin Türkiye'nin otomotiv sanayinde üretim ve Ar-Ge üssü olması amacına yönelik olarak hazırlandığını vurguladı.

Otomotiv sanayinin sürdürülebilir küresel rekabet gücünü artırmayı ve katma değeri yüksek bir üretim yapısına geçmeyi amaçladıklarını ifade eden Ergün, yaptıkları analizlerin sonucunda, beglede "Ar-Ge altyapısını iyileştirmek", "fiziki altyapıyı geliştirmek", "şirketlerin tasarım, üretim ve markalaşma becerilerini artırmak", "hukuki ve idari düzenlemeleri iyileştirmek" ve "insan kaynaklarını geliştirmek" başlıklarına yer vereceklerini söyledi.

2014'E KADAR GEÇERLİ OLACAK

Bu hedeflere ilişkin eylemleri 2014 yılına kadar uygulayarak otomotiv sektörünün önemli bir gelişme sağlamasını gerçekleştirmiş olacaklarını dile getiren Ergün, KOBİ niteliğindeki şirketlerin rekabet gücünün geliştirilmesi için işletmelere bilgi ve danışmanlık hizmetleri konusunda çeşitli destekler verileceğini, ömrünü tamamlamış araçların trafikten çekilmesine yönelik hukuki düzenlemelerin de hayata geçirileceğini bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;