Hüsnü Mübarek öldü mü?

İran'ın yarı resmi haber ajansı Fars, Mısır eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in hayatını kaybettiğini öne sürdü. Ajans, 87 yaşındaki Mübarek'in öldüğüne ilişkin haberlerin Mısır hükümeti tarafından doğrulanmadığını da not etti

15 Nisan 2015, Çarşamba 15:48
A A

Mübarek'in tedavi gördüğü hastaneden adı açıklanmayan bir kaynak, Masrawy adlı internet sitesine, eski devlet başkanının ciddi sağlık problemleri yaşadığını fakat doktorlar tarafından kurtarıldığını söyledi.

'BAŞKA BİR DOKTOR DOĞRULADI'

Aynı hastanede çalışan ve Mübarek'i tedavi eden ekipte yer almayan başka bir doktor ise eski devlet başkanının öldüğü yönündeki haberleri doğruladı. Söz konusu kaynak, Mübarek'in ciddi bir kalp krizi geçirdiğini ve yoğun çabalara rağmen hayata döndürülemediğini öne sürdü.

Mısır'da 2011'deki ayaklanmanın ardından devrilen Mübarek, Kasım ayında hakkındaki iki suçlamadan aklanmıştı. Sağlık sorunları yaşayan Mübarek, uzun süredir Kahire'deki bir askeri hastanede kalıyordu.

ŞÜKRİ ADINA TWITTER HESABI AÇILDI

Fars'ın geçtiği haberde, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri adına açılan ve sahte olduğu tahmin edilen bir hesaptan atılan tweet'lere de yer verildi. Şükri'nin tweet'inde, "Mısır tarafından birkaç dakika içinde Mübarek'in ölümüne ilişkin ayrıntılı bir resmi açıklama yapılacağı" bilgisi yer aldı.

Twitter'da Fars haber ajansı tarafından ortaya atılan iddianın kaynağının Şükri adına açılan hesap olduğu yorumları da yapıldı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;