Huzurevinde öldü 3 gün kimse görmedi

Hürriyet kahramanı' Resneli Niyazi Bey'in torunu Niyazi Resnelioğlu, İzmir'de kaldığı huzurevinde öldü. Niyazi Resnelioğlu'nun cesedi 3 gün sonra bulundu

Huzurevinde öldü 3 gün kimse görmedi

DİSK BAŞKAN YARDIMCISIYDI

Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1897 Osmanlı-Yunan savaşında gösterdiği kahramanlıklar sayesinde üsteğmen rütbesine yükseltilen Resneli Niyazi Bey daha sonra Sultan Abdülhamit’e karşı ayaklanıp Meşrutiyet’in ilan edilmesini sağlayanlardan biri olduğu için ‘Hürriyet kahramanı’ ilan edilmişti.

Resneli Niyazi Bey’in torunu Niyazi Resnelioğlu (65) 1980 öncesinde DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) başkan yardımcılığını yapmıştı.

HUZUREVİNDEN İZİN ALMIŞTI

Niyazi Resnelioğlu birkaç yıldır İzmir Karşıyaka’daki bir huzurevinde kalıyordu. 10 Mart’ta özel izin alarak huzurevinden çıkan Niyazi Resnelioğlu bir şey unuttuğunu fark edince geri döndü.

Niyazi Resnelioğlu odasındayken kalp krizinden öldü. Niyazi Resnelioğlu izinde olduğu için huzurevi görevlileri odaya girmedi. 3 gün sonra odadan kötü kokular gelince içeri giren görevliler Niyazi Resnelioğlu’nun cesedi ile karşılaştı.

Bahri KARATAŞ/DHA