İbrahim Kalın'dan açıklama... Rus aileye insani tazminat

"Türkiye de Rusya da güçlü, birbirlerini yok saymaları düşünülemez. " Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ile Rusya arasındaki yakınlaşma sürecine ilişkin konuştu. Kalın, tazminat iddialarıyla ilgili ise, "pilotun ailesinin acılarının hafifletilmesi için talep olursa gereken adımı atmaya hazırız" dedi

28 Haziran 2016, Salı 19:28
A A

Başbakan Binali Yıldırım, dün TRT'te "Gerekirse Rusya'ya tazminat vereceğiz" demişti. Kremlin'in resmi internet sitesinde Türkiye Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mektubunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ulaştığı belirtilmişti. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rus uçağının düşürülmesine ilişkin olarak "pişmanlık ve taziyelerini" ilettiğini açıkladı.

Peskov açıklamasında, Erdoğan'ın Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin'e yolladığı mektubunda, "pişmanlık ve taziyelerini ifade ederek üzgünüm" dediğini belirtti ve Erdoğan'ın Rusya'yı, "bir dost ve stratejik ortak" olarak nitelendirdiğini belirtti. Kremlin'e göre Erdoğan mektupta, "Rusya'ya ait uçağı düşürme konusunda hiçbir zaman bir isteğimiz ya da kastımız olmadı" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;